Bankomat kryptowalut – powszechnie, szybko i anonimowo!

Bankomat kryptowalut – powszechnie, szybko i anonimowo!

Korzystanie z bankomatu wśród inwestorów stało się integralną częścią ich życia, dziś jednak może stać się także i Twoją. Coraz większa ilość bankomatów kryptowalut dostępnych na mieście w Polsce sprawia, że łatwo przekonać się, by sprawdzić ich możliwości.

Bankomat kryptowalut – powszechnie

Zastanawiasz się, jak działają bankomaty bitcoin? I czym tak naprawdę różnią się od standardowych bankomatów? A może ciekawi Cię, czy w bliższej przyszłości staną się one tak samo popularne? Nic w tym dziwnego! Coraz łatwiej jest spotkać bankomat kryptowalut w większych miastach w Polsce. Ich liczba wciąż rośnie i choć wciąż nie zbliża się do liczby tradycyjnych bankomatów, to w ostatnich miesiącach potrafiła się nawet podwoić! W styczniu 2016 r. na całym świecie było zaledwie 501 bankomatów bitcoinowych, a niedługo tyle będzie ich w samej Polsce. Nie musisz mieszkać w stolicy, by natrafić na bitomat w swoim mieście; znajdują się już w mniejszych miastach, nie tylko Wrocławiu czy Krakowie, ale także w Tychach czy Zabrzu.

Bankomat kryptowalut – szybko

Bankomat bitcoin to kiosk z łącznością internetową. Aby kupić bitcoiny, potrzebujesz portfela cyfrowego, czyli wirtualnego miejsca, w którym przechowywana jest Twoja kryptowaluta. Mobilne portfele to nic innego jak aplikacje telefoniczne, a transakcje w bankomatach potwierdzasz właśnie w panelu aplikacji. Nie potrzebujesz karty – jak w przypadku korzystania z tradycyjnego bankomatu. Na ekranie dotykowym bitomatu wprowadzasz kwotę kryptowaluty, którą chcesz zakupić za gotówkę lub kwotę bitcoinów, które chcesz wypłacić w formie gotówki. Po zakończeniu transakcji potwierdzasz ją telefonicznie i… gotowe! Nie musisz czekać chociażby na potwierdzenia ze strony banków. A dzięki temu zyskujesz dodatkowy plus: anonimowość.

Bankomat kryptowalut – anonimowo

Chociaż bankomat kryptowalut nazywany jest bankomatem właśnie, bardziej przypomina kiosk, w którym dokonujesz transakcji niepowiązanych z bankiem ani kontem bankowym – w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Bankomat Bitcoin współdziała z giełdą bitcoinów przez Internet. Skanujesz swój cyfrowy portfel, gdzie trafiają bitcoiny, które zakupione zostały za pośrednictwem giełdy. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że bankomat kryptowalut zapewnia stuprocentową anonimowość. W zależności od kwoty, którą chcesz kupić, ilość weryfikacji będzie ograniczona; sam charakter transakcji odróżnia ją od wypłaty pieniędzy ze standardowego bankomatu. Jeśli więc chcesz sięgnąć po gotówkę, unikając transakcji kartą, bitomat to rozwiązanie dla Ciebie!