Co warto wiedzieć o pracy agenta ubezpieczeniowego?

Co warto wiedzieć o pracy agenta ubezpieczeniowego?

Praca jako agent ubezpieczeniowy odbiega od typowego zawodu na etacie. Jest niezwykle dynamiczna, więc na pewno nie możemy spodziewać się ośmiu godzin siedzenia za biurkiem. Posiada wiele zalet, ale na pewno nie jest dla każdego. W dzisiejszym artykule przybliżymy Wam na czym dokładnie polega i kto sprawdzi się w niej najlepiej!

Jak zostać agentem ubezpieczeniowym?

Osoba, która chce pracować w tym zawodzie musi posiadać minimum średnie wykształcenie oraz pełną zdolność do czynności prawnych. Nie może mieć prawomocnego wyroku za przestępstwa umyślne (przeciwko zdrowiu i życiu, ochronie informacji, wymiarowi sprawiedliwości, wiarygodności dokumentów, mieniu, obrotowi gospodarczemu, obrotowi pieniędzmi i papierami wartościowymi). Musi również zdać egzamin przygotowany przez zakład ubezpieczeń. Dodatkowo warto wiedzieć, że  praca jako agent ubezpieczeniowy wiąże się z wieloma zadaniami, gdzie samo wykształcenie, niekaralność i zdany egzamin nie wystarczą. Dobry agent ubezpieczeniowy musi cechować się otwartością na ciągłą naukę i zdobywanie nowej wiedzy. Dzięki temu może rozwinąć swoje kompetencje interpersonalne, sprzedażowe oraz być na bieżąco ze zmianami prawnymi.

Charakter pracy jako agent ubezpieczeniowy

Praca jako agent ubezpieczeniowy to dla wielu wymarzony zawód ze względu na elastyczność i możliwość pracy z domu. Pozwala na organizowanie spotkań w dowolnym miejscu oraz czasie, co wielu z Was uważa za ogromny atut tego zawodu.

W wielu przypadkach praca jako agent ubezpieczeniowy wymaga założenia jednoosobowej działalności gospodarczej. Taki rodzaj działalności pozwala na prowadzenie firmy, która będzie sprzedawać polisy wybranego towarzystwa. Dlatego gdy pracujemy na własny rachunek o wiele częściej narażeni jesteśmy na problemy natury prawnej. Nierzadkim problemem jest postępowanie podatkowe. Przy nadmiarze obowiązków, po prostu czasami zapominamy dotrzymywać terminów i wtedy niestety musimy oczekiwać nie nieprzyjemne konsekwencje. Dlatego warto podjąć współprace z kancelarią, która będzie stanowiła dla nas wsparcie przy sporządzaniu umów, trzymaniu terminów i wielu innych ważnych sprawach.

Wybierz prestiżowy zawód!

Praca jako agent ubezpieczeniowy coraz częściej postrzegana jest jako zawód prestiżowy. Osoba na tym stanowisku przestała być kojarzona z natrętnym akwizytorem, który chce na siłę wcisnąć nam swoją usługę. W dzisiejszych czasach dobry agent ubezpieczeniowy kojarzony jest z osobą godną zaufania, która jest naszym partnerem biznesowym, której zadaniem jest za wszelką cenę znaleźć najkorzystniejsze rozwiązanie, by obie strony były zadowolone. Osoba pracująca na tym stanowisku przede wszystkim słucha, udziela rad i pomaga rozwiązać problem.