Deratyzacja – kiedy skorzystać z usług specjalistycznych?

Deratyzacja – kiedy skorzystać z usług specjalistycznych?

Gryzonie to jedna z wielu niedogodności, które mogą zakłócać spokojne prowadzenie gospodarstwa domowego. Szczury i myszy, choć w pierwszej chwili mogą wydawać się nieszkodliwe, nie tylko odpowiadać mogą za część zniszczeń, co zawsze naraża na koszta, ale są także zagrożeniem bezpieczeństwa nas i naszych bliskich, w tym zwierząt. Przenosić mogą choroby, a zadomowione w piwnicach i na strychach dość szybko się mnożą. Jak sobie z nimi poradzić…?

Na początku oceń sytuację

Deratyzacja, czyli chemiczna eksterminacja gryzoni to ostateczność. Zanim sięgniesz po pomoc specjalistów, warto wpierw samodzielnie spróbować rozwiązać problem niechcianych domowników. Wokół domów i ogródków z łatwością możesz podjąć samodzielne działania w celu ich zwalczenia. Jak? Zacznij od oceny wielkości populacji gryzoni oraz rozpoznaj główne miejsce ich występowania oraz szlaki migracji. Być może wystarczy zabezpieczyć okno piwnicy lub uszczelnić strych? Jeśli spotkałeś zaledwie jedną sztukę, pozwól jej samodzielnie opuścić Twój dom, zamiast sięgać po środki chemiczne, a na następnie podejmij działania zabezpieczające, by gryzoń nie powrócił.

Profilaktyka, czyli co musisz zrobić

Nie zapomnij o przestrzeganiu podstawowych zasad higieny, czyli regularnym sprzątaniu – utrzymuj wszystkie schowki, szafki i podłogi w czystości, przede wszystkim wolne od resztek jedzenia. Upewnij się, że toaleta jest czysta, spłuczka działa prawidłowo, a wszystkie szamba i odpływy ścieków są dobrze uszczelnione. Użyj moskitier, aby powstrzymać szkodniki przed wejściem do domu; możesz nimi również uszczelnić otwory rur. Nie ma sensu inwestować w środki do zwalczania szkodników, jeśli nie będziesz dbać o czystość; szkodniki prędzej czy później powrócą, zainteresowane sprzyjającym im otoczeniem.

Deratyzacja – Wrocław, Kraków i nie tylko

Pamiętaj, że szkodniki takie jak gryzonie to nie domowe zwierzątka, którym warto zapewniać dach nad głową. Niszczą elewację, okablowanie, potrafią przegryzać konstrukcje regipsow i meble, chętnie dobierają się do spiżarek, zostawiając typowe ślady po zębach na artykułach spożywczych. Jako że zanim pojawiły się w Twoim domu, żyły na wolności, mogą przenosić wiele chorób i bakterii, a więc bezpośrednio zagrażać życiu i zdrowiu Twoich bliskich. Szczury są nosicielami pasożytów, którymi człowiek może się zarazić, jeśli więc w swoim gospodarstwie domowym zarejestrowałeś obecność kilku lub więcej sztuk, warto zatrudnić specjalistów. Zabieg, o którym mowa, to deratyzacja; Wrocław to nie jedyne miasto, w którym bez problemu zlokalizujesz firmę, której pracownicy chętnie udzielą Ci pomocy.