Domy nowoczesne, czyli... jakie?

Domy nowoczesne, czyli... jakie?

Każdy z nas marzy o tym, by zamieszkać w domu z prawdziwego zdarzenia: przestronnym, komfortowym, nowoczesnym. Jednak... jaki jest dom nowoczesny? Co właściwie oznacza dziś „projekt domu nowoczesnego”?

Projekty domów nowoczesnych

Dom nowoczesny to niekoniecznie taki, którego wnętrze wykończone jest w stylu nowoczesnym lub industrie czy skandynawskim. Projekty domów nowoczesnych to takie, które zawierają w swoim planie domy bazujące na nowoczesnych rozwiązaniach (na przykład energooszczędności – przewody dla nowoczesnej instalacji elektrycznej, fotowoltaika i tym podobne) oraz najczęściej przedstawiające dom w formie współcześnie modnej bryły.

W ofercie wielu firm zajmujących się tworzeniem nowoczesnych projektów znajdują się projekty domów, które wpisują się w obecne na rynku domowym trendy i spełniają oczekiwania współczesnych inwestorów, którzy chcą żyć jak najbardziej eko. Projekty domów nowoczesnych dotyczą więc domów, które powstają z naturalnych materiałów budowlanych i wykończeniowych, a także wyglądają nowocześnie i... modnie. Dziś natomiast modny dom to taki, którego bryła jest zwarta, kompaktowa, przykryta najczęściej płaskim dachem. Nowoczesne domy posiadają również duże okna lub ściany przeszklone, dzięki którym do środka wpada więcej światła, a salon może integrować się z ogrodem.

Dlaczego nowoczesne domy są top?

Ponieważ sprowadzenie kształtu domu do prostej bryły jest energooszczędne. Ograniczona ilość wszelkich detali i załamań bryły domu zmniejsza ryzyko powstawania tak zwanych mostków termicznych, dzięki czemu domy będące prostą bryłą (nowoczesne) są ekonomiczne. Najlepszym dowodem na to jest fakt, że domy nowoczesne, które trafiają na rynek (na przykład poprzez skup nieruchomości za gotówkę lub z udziałem agentów nieruchomości), bardzo szybko znajdują nowych właścicieli. Wnętrze takiego domu można urządzić na każdy możliwy sposób, a zewnętrze dostosowane jest do potrzeb ekologicznych i spełniających kryteria efektywności energetycznej domu.

Słowem: Każdy dom musi być jak najlepiej przystosowany do potrzeb swoich mieszkańców. To właśnie nowoczesne domy zapewniają dziś komfort, przestrzeń i zdrowie oraz energooszczędność, dlatego to one wybierane są coraz częściej.