Gdzie znaleźć można wszystkie scrap-narzędzia?

Gdzie znaleźć można wszystkie scrap-narzędzia?

Scrapbooking to idealna metoda, by samodzielnie wykonać coś dla siebie, ozdobić rzeczy użytku codziennego lub stworzyć wyjątkowy i oryginalny prezent dla bliskich. Do tego potrzebne są jednak odpowiednie narzędzia. Jakie i gdzie je znaleźć?

Nożyczki, gilotyna, wykrojniki... – Czy na pewno?

Scrapbooking jako sztuka samodzielnego tworzenia albumów wymaga narzędzi. Nawet jeżeli uzbroimy się w najładniejszy papier, to, posiadając same nożyczki, zdziałamy tak naprawdę niewiele. Na pewno już na wstępie będą nam potrzebne takie przedmioty jak nożyczki, nożyk, ekierka (ponieważ posiada kąt prosty i łatwo dzięki niej rysować proste kreski), klej do robótek ręcznych, ołówek, farby akrylowe. Do tego różnego rodzaju wykrojniki pozwolą nam zaplanować wzory, które będziemy chcieli wykroić, a to przyspieszy naszą pracę i sprawi, że będzie bardziej skrupulatna, a więc zmarnujemy mniej drogiego materiału.

Narzędzia te nie są oczywiście obowiązkowe (no może poza nożyczkami, klejem) – najważniejsza jest własna inwencja twórcza. Postawmy nie tylko na narzędzia, ale głównie na ozdoby – bibułę, mulinę, sznurki, brokat, cekiny i koraliki, naklejki i inne materiały, które będziemy mogli wykorzystać na samym początku naszej przygody. Już kilka podstawowych elementów pozwoli nam sprawdzić, czy scrapbooking na pewno nam się spodoba i będziemy chcieli kontynuować z nim przygodę. Jeżeli tak – wtedy warto zaopatrzyć się w profesjonalne narzędzia, na przykład maszynkę.

Scrap-narzędzia i ozdoby – gdzie?

Ciekawym materiałem do wykorzystania mogą być także wywołane zdjęcia, które można wycinać, wykrajać i wytłaczać, a nawet zrobić z nich wydzierankę. Niektóre ozdoby może zaproponować Ci także sam fotograf (Warszawa czy Kraków to miasta, w których salony fotograficzne posiadają zdecydowanie większy asortyment, również pod kątem scrapbookingu), tam także mogą zainspirować Cię gotowe ramki i albumy.

Jednak zdecydowanie większym źródłem inspiracji oraz miejscem, w którym bez problemu znajdziesz scrap-shop, a także niejedną hurtownię papierniczą, jest sieć. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, by odwiedzić również sklepy lokalne – często dotykanie ozdóbeg i przeglądanie się im daje nam znacznie większą frajdę. Jednak jeżeli chcesz zaoszczędzić czas i pieniądze, a także nie masz zamiaru martwić się transportem narzędzi i ozdób, hurtownia dekoracji online wydaje się najlepszym z możliwych rozwiązań.

Pamiętaj: zwróć uwagę nie tylko na cenę danego narzędzia, ale i na jego możliwości. Niektóre maszynki są droższe, ale mają wiele ciekawszych funkcji i różnorodnych wykrojników w zestawie, które mogą przydać się z czasem. Dlatego dobrze przemyśl dokładnie każdy scrap-zakup. Powodzenia!