Idealny projekt Twojego salonu

Idealny projekt Twojego salonu

Bez wątpienia stanowi on najważniejsze pomieszczenie w całej przestrzeni domowej. To właśnie w pokoju dziennym, nazywanym przez wielu dużym pokojem lub salonem, najbardziej zacieśniają się więzy rodzinne, ponieważ otwarta przestrzeń zdecydowanie ogranicza prywatność, którą zawsze możemy znaleźć w sypialniach.

Dodatki nadające charakteru

Na pierwszy rzut oka większość mebli pokrywa się w większości domów. Niemal w każdym salonie niezbędnym elementem jest telewizor, pod którym znajdziemy małą szafkę na piloty, płyty DVD, jak również miejsce na dekoder i konsolę do gier wideo. Oczywiście vis a vis tego urządzenia musi być postawiona kanapa, ewentualnie fotele skierowane w stronę telewizora. Ale to nie te meble nadają właściwego kształtu pomieszczeniu, a detale będące niezauważone na pierwszy rzut oka. Tkane dywany pod stolikiem do kawy, książki ułożone według kolorów na półce, czy też kwiaty na parapetach - właśnie te dodatki sprawiają, że nasz pokój sprawia wrażenie przyjemnego i wyjątkowego miejsca do spędzania czasu.

Pielęgnacja dywanów

Jeżeli właśnie te dodatki są tak istotne, to trzeba o nie dbać jak o oczko w głowie. Większość dywanów i chodników potrzebuje znacznie rzadszej, aczkolwiek znacznie dokładniejszej pielęgnacji. Standardowe płyny i proszki do prania mogą nie wystarczyć. Chemia z Niemiec, która charakteryzuje się wysoką jakością, może ułatwić proces czyszczenia naszych dywanów. Rzecz jasna nie zaszkodzi odrobina powrotu do korzeni i skorzystania ze standardowego trzepaka, które nadal stoją na wielu polskich osiedlach.

Nadanie nowego klimatu

Całkowita zmiana charakteru pomieszczenia nie polega tylko i wyłącznie na zmianie miejsca pojedynczych mebli. Jeżeli chcemy ją wprowadzić, konieczne będzie przemalowanie pomieszczenia na zupełnie inny kolor, bądź kolory. W przypadku konieczności oddzielenia różnych fragmentów pokoju, na przykład sufitu od ścian, taśma malarska Tesa doskonale nada się do wyznaczenia granicy, aby dwa różne kolory na siebie nie nachodziły.