Jak modnie urządzić taras?

Jak modnie urządzić taras?

Tarasy mogą być urządzane w różny sposób, zależnie od tego, do czego chcemy je wykorzystać. Mogą to być tarasy typowo wypoczynkowe, do których trzeba dobrać odpowiednie meble, mogą to też być tarasy przyozdobione dużą ilością zieleni albo do majsterkowania. Jak urządzić taras, który będzie spełniał nasze potrzeby i będzie modny?

Kwiaty na taras

Jeśli lubimy otaczać się zielenią, warto zainwestować w ciekawe kwiaty i modne, kolorowe donice. Na tarasach szczególnie sprawdzą się wiszące donice, które można podwiesić pod sufitem. Szczególnie ładnie w takich doniczkach będą prezentować się rośliny jak na przykład fuksja, inaczej zwana ułanką, a także komarzyca, która poza walorami estetycznymi będzie też odstraszała komary. Ładnie sprawdzą się też wszelkie różne krzewy, jeśli zależy nam na cieniu lub osłonięciu przed wzrokiem ciekawskich sąsiadów. Zasadzona w donicy Forsycja wypuści piękne żółte kwiatki na wiosnę, jeszcze zanim wypuści liście. Na taras nada się szczególnie w odmianie zwanej „Maluch”.

Jakie meble na taras?

Zależnie od tego, co chcemy osiągnąć, powinniśmy szukać różnych mebli na taras. Warto zastanowić się nad tym, czy zależy nam na meblach, które będą stały tam cały rok – wtedy musimy zatroszczyć się o odpowiednią impregnację mebli i o to, by były to materiały odporne na warunki atmosferyczne. Jeśli jednak zależy nam na wygodzie i elegancji, warto dopasować kolorystykę mebli i zdecydować się na coś, na czym będziemy mile wypoczywać w ciepłe, letnie dni. Dobrym i trwałym rozwiązaniem są meble z tworzywa sztucznego. Ich liczne wzory i kolory sprawiają, że łatwo dopasować je do elewacji, problemem nie będą również panele na taras, ponieważ zwykle występują w standardowych kolorach. Najbardziej wytrzymałe choć nie zawsze takie ładne, są meble metalowe. Producenci zwykle zabezpieczają je przed korodowaniem.

Kolory na tarasie

Na tarasach najbardziej królują odcienie brązów i zieleni. Z prostej przyczyny, łatwo dopasować je do otoczenia. Brązy będą pasować nie tylko do elewacji, ale i do natury, podobnie zieleń. Szczególnie wiosną i latem pięknie wpasuje się w rozkwitającą florę. Coraz częściej modnym kolorem okazuje się czerń, choć latem meble w takim kolorze mogą się mocno nagrzewać. Podczas urządzania tarasu warto pamiętać o kolorowych dodatkach, które wprowadzą odrobinę świeżości do naszego miejsca wypoczynku. Warto zwrócić uwagę szczególni na żółcie, czerwienie i błękity.