Jak stworzyć sklep internetowy?

Jak stworzyć sklep internetowy?

Tegoroczne wydarzenia sprawiły, że każdy przedsiębiorca został zmuszony do przeniesienia swojej działalności do przestrzeni online. Zamykane sklepy stacjonarne, brak możliwości tradycyjnej sprzedaży sprawił, że trzeba było zmienić całej funkcjonowania swojej firmy. Oczywiście, dla niektórych właścicieli taka zmiana nie oznaczała wejścia w branżę e-commerce od zera, jednak do przemyślenia była kwestia przeniesienia niektórych środków przeznaczonych na działalność stacjonarną do przestrzeni internetowej. Inni jednak musieli wystartować od samego początku i stworzyć swój własny sklep online. Poniżej przedstawiamy kilka porad, które pomogą w postawieniu pierwszych kroków w Internecie.

Kompatybilność na każdym urządzeniu

Nie ukrywajmy, że pokolenie komputerów stacjonarnych, a nawet laptopów już pomału przemija. Oczywiście, zazwyczaj do pracy konieczne jest posiadanie klawiatury i specjalnych programów analitycznych, jednak w czasie wolnym coraz częściej przenosimy swoją uwagę na bardziej mobilne urządzenia elektroniczne, takie jak telefon czy tablet. Nawet oglądanie filmów i seriali przez platformy streamingowe jest możliwe na telewizorach z funkcją SmartTV i podłączeniu do sieci bezprzewodowej, bez konieczności podłączania komputera.

Dlatego też tak bardzo istotną kwestią jest odpowiednie dopasowanie swojej strony internetowej do każdego możliwego urządzenia. Niezależnie od tego, czy Twój potencjalny klient chce skorzystać z Twoich usług trzymając w ręku telefon, czy tableta, musi mieć możliwość dokonania zakupu w sposób możliwie jak najbardziej komfortowy. A może rozwiązaniem dla Twojej firmy będą dedykowane aplikacje mobilne? Dzięki temu nie trzeba wchodzić do Twojego sklepu internetowego przez przeglądarkę, a przez specjalną aplikację prosto z ekranu startowego Twojego przenośnego urządzenia. Nie dość, że wzrasta wygoda klienta, to dodatkowo aplikacja jest idealnie przystosowana do urządzenia, z którego korzystamy. Z pewnością zwiększy to sprzedaż Twoich produktów i usług przez urządzenia mobilne.

Odpowiednia opieka nad Twoją stroną

W sklepie stacjonarnym widzimy jak na dłoni problemy w lokalu, przez które klient nie czuje się komfortowo. Złe rozmieszczenie działów, schodząca farba ze ściany, czy też wiecznie przepalająca się żarówka - takie niedogodności jesteśmy w stanie dostrzec i naprawić samodzielnie, bądź wezwać specjalistów do naszych potrzeb.

Sklep internetowy również może potrzebować remontu, bądź naprawienia drobnej usterki. Z tą różnicą, że w tym przypadku należy posiadać umiejętności programistyczne i odpowiednio zaprojektować rozwiązanie problemu w specjalnym kodzie dla naszej platformy. Dla zwiększenia swobody działania na naszej stronie warto wprowadzić takie rozwiązania jak hosting dedykowany, czy też stała opieka specjalistów w zakresie programowania oraz UX.