Jak tanio podróżować za granicę?

Jak tanio podróżować za granicę?

Nieważne, czy podróżujemy w celu wypoczynku, w odwiedziny, do pracy czy na stałe, czasem stajemy przed wyborem odpowiedniego transportu, który bezpiecznie dostarczy nas na miejsce z jednego kraju do drugiego. Na przykładzie podróży do Niemiec można prześledzić kilka trendów.

Samolot

Samoloty są najwygodniejszą, a zarazem najdroższą formą transportu. Warto jednak szukać, szczególnie w tanich liniach lotniczych, promocyjnych lotów, ponieważ często można trafić na promocję, która z trzycyfrowej liczby zmieni ją w dwucyfrową. Ceny potrafią być naprawdę atrakcyjne, raczej nie w przypadku okresu przedświątecznego, ale zdarza się, że można dostać atrakcyjne oferty, kiedy liniom lotniczym zależy na wyprzedaniu ostatnich miejsc lub termin nie jest zbyt oblegany przez podróżujących.

Pociąg

Pociągi nie są również zbyt tanie, ale należą do stosunkowo wygodnych środków podróży. Ponadto pociągiem z Warszawy dojedziemy głównie do Berlina. Warto pomyśleć o podróży wcześniej lub rozważyć przesiadki, które mogą okazać się korzystne (tak, żeby skorzystać z osobnych zniżek w Polsce). Dodatkowo oferta Europa Speziale może zapewnić duża zniżkę na przejazd. Minusem jest fakt, że biletów na przejazdy międzynarodowe nie kupimy w Internecie, a wyłącznie w dworcowej kasie.

Busy

Ostatnio szczególnie modne są podróże busami, zdecydowanie tańsze, wygodne, z dostępnymi połączeniami nocnymi są dobrą opcją dla osób, które wolą przespać się podczas jazdy i nie marnować w ten sposób całego dnia na podróż. Tanie przewozy z Niemiec do Polski i odwrotnie to domena busów. Niewątpliwą zaletą busów jest to, że posiadają wygodne fotele i są klimatyzowane. Poza tym kierowcy robią częste postoje, można wtedy skorzystać z toalety, kupić coś do jedzenia i rozprostować nogi.

Samochód

Podróż własnym samochodem może być nie tylko droga, ale i męcząca. Warto zastanowić się nad przejazdem z dzieleniem kosztów. Wtedy niekoniecznie musimy kierować, a za przejazd zapłacimy tylko część kosztów paliwa, zależnie od tego, ile osób będzie podróżowało. Wadą takiego rozwiązania mogą być jednak gadatliwe osoby, z którymi niekoniecznie możemy się w długiej podróży dogadywać. Dobrą opcją są przejazdy ze znajomymi, choć nie zawsze można dogadać się co do terminów tak, aby każdemu pasowały.

Obecnie sposobów przemieszczania się jest dużo, wszystkie mają swoje wady i zalety. Jeśli chcemy zabrać więcej bagażu, lepiej wybrać samochód. Jeśli zależy nam na kosztach, warto zdecydować się na busa lub pociąg. Samolot będzie idealny dla osób, które potrzebują przemieścić się szybko. Trzeba zdecydować, co będzie odpowiednią opcją dla nas.