Jak wymienić bitcoin na walutę tradycyjną?

Jak wymienić bitcoin na walutę tradycyjną?

Chociaż kryptowaluty przyciągają różne opinie w społeczeństwie nie da się ukryć, że stanowią one dużą część świata finansowego. Ich pozyskanie nie stanowi dużego problemu, ale co się dzieje w przypadku, kiedy chcemy spieniężyć naszą inwestycję i pozyskać walutę tradycyjną, na przykład złotówki?

Przelewy w kantorze internetowym

Chociaż kryptowaluty różnią się w wielu aspektach od walut tradycyjnych, to ich wymianę można porównać do wymiany dwóch różnych walut tradycyjnych, na przykład złotówki na euro. Jednym ze sposobów wymiany jest zwyczajny przelew na rachunek bankowy. Najpopularniejszą platformą do takiej wymiany jest portal inpay.pl. Portal charakteryzuje się anonimowością - wystarczy podać swój numer portfela, służącego do przechowywania bitcoinów bądź innego typu kryptowalut, oraz rachunek swojego konta bankowego, na który mają zostać przelane środki w walucie tradycyjnej. Głównym problemem jest czas oczekiwania - może on wynieść aż do 48 godzin.

Bitomaty

Bitomat to urządzenie, które można zdefiniować jako bankomat kryptowalut. Ich funkcjonowanie można bez problemu porównać do bankomatów używanych do transferu gotówki na kartę kredytową i odwrotnie. Różnica polega na tym, że transfer kryptowaluty przebiega z użyciem specjalnej aplikacji w telefonie, a nie poprzez włożenie karty kredytowej, bądź debetowej, do czytnika wbudowanego w bankomacie. Na początku ten proces może wydawać się skomplikowany, jednak program do wygenerowania kodu QR niezbędnego do przeprowadzenia wymiany jest niezwykle intuicyjny i sama transakcja może być z łatwością dokonana. Problemem w tym przypadku jest rzecz jasna brak dostępności ogólnokrajowej - bitomaty znajdziemy tylko w największych miastach w Polsce. Chociaż liczba ta stale rośnie, to jeszcze będziemy musieli czekać kilka lat, aby bankomat kryptowalut stał się codziennością w każdym mieście w Polsce.

Coraz szersze możliwości

Przebijający się od kilku lat do świadomości inwestorów bitcoin jest dostępny na coraz większą liczbę sposobów. Jeżeli dodamy do tego wzrost możliwości płacenia kryptowalutami, między innymi w ramach zakładów bukmacherskich w Europie Zachodniej, czy też w e-sporcie, to musimy docenić rosnący wpływ kryptowalut na kształt finansów na całym świecie.