Jak wypromować bar osiedlowy?

Jak wypromować bar osiedlowy?

Własny bar, kawiarnia, restauracja to marzenie wielu gastronomów. Często jesteśmy w stanie je spełnić, otwierając lokal, ale możemy mieć nie lada problem z odpowiednim marketingiem lokalnym. Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na osiedlową reklamę. Poznaj je już teraz!

Raz: bądź widoczny

To pierwsza i główna zasada – stań się widoczny dla mieszkańców. Wspaniałe zapachy dobiegające na sam koniec ulicy, wiadomo, zrobią swoją robotę, ale dobrze jest też utkwić w głowie wszystkim wzrokowcom. Postaw na szyld (napis kebab będzie dobrym pomysłem, jednak lepszym stanie się szyld z nazwą lokalu) oraz niezawodne oklejanie witryn (Lublin to miasto ze sporą liczbą firm oferujących tego typu usługi). Skorzystaj z droższych, ale sprawdzonych usług firm zajmujących się elementami dekoracyjnymi.

Dobra rada: staraj się wybierać firmy, w których możesz upiec kilka pieczeni na jednym ogniu. Niektóre drukarnie dekoracyjne mogą zająć się także kwestią broszur, ulotek i wizytówek lokalu, a nawet kart menu. Nawet jeśli nie masz zbyt wielu dań i jesteś w stanie zapisać je na tablicy nad ladą, dobrze jest mieć ulotki "na wynos", dla klientów, którzy zaplanują wrócić lub zamówić coś na wynos/dowóz.

Dwa: stwórz sobie rzetelny profil

Nawet jako osiedlowy bar czy kawiarnia, dziś Twój lokal nie obejdzie się bez porządnej reklamy w sieci. Profil na Facebooku i Instagramie to w gastronomii prawdziwy must-have. A jeżeli Instagram, to – oczywiście – zdjęcia! Nie tylko potraw, ale i pracowników na kuchni oraz zewnętrza lokalu (do takich zdjęć przyda się statyw Sirui). Zdjęcia muszą być ostre, a dania na talerzach, choć piękne i kolorowe, nie powinny przesadnie odbiegać od rzeczywistości. Wprawdzie mówi się, że człowiek "jada oczami", ale samymi oczami jednak się nie naje. Nie ma sensu obniżać sobie ocen przez niezadowolonych klientów, którzy reklamować mogą produkt niezgodny z opisem na stronie czy w karcie.

Trzy: stwórz miejsce przyjazne wszystkim

Zadbaj o miłą atmosferę w środku i spójny wystrój wnętrza. Nie musisz inwestować wielkich pieniędzy w prawdziwie skórzane kanapy i glamour design ścian, niech będzie estetycznie i kreatywnie. Nie zapominaj o odpowiedniej muzyce (również w toaletach), dodatkach, a także profesjonalnym, życzliwym personelu. Personel ten również musi pracować w właściwych warunkach, na funkcjonalnym zapleczu (do koniecznego znakowania produktów polecamy etykiety samoprzylepne). Zaprogramuj sobie nawyk regularnego sprawdzania stanu czystości toalet, a jeśli posiadasz ogródek narażony na warunki zewnętrzne, nie pozwól mu się zestarzeć i zniszczyć. Odnawiaj go regularnie.

Niech każdy kąt Twojego lokalu nie budzi wątpliwości, że jest to prawdziwie przyjemne miejsce.