Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem?

Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem?

Sezon wakacyjny trwa w najlepsze. Wyjazd na urlop, dla niektórych wiąże się z niemałym stresem. W końcu jesteśmy zmuszeni zostawić nasz dom i wszystkie cenne przedmioty, które się w nim znajdują. Zabezpieczenie domu przed włamaniem i kradzieżą jest bardzo ważne, zwłaszcza jeśli planujemy wyjazd. Sprawdź sposoby na zabezpieczenie domu.

Kilka wskazówek

Czasami kilka najprostszych czynności mogą skutecznie ochronić nasz dom przed włamywaczami. Przede wszystkim nie zostawiajmy klucza pod wycieraczką lub w innym tego typu miejscu. Złodzieje doskonale znają takie sztuczki i ryzyko, że znajdą klucz jest bardzo wysokie. Oddajmy go w dobre ręce - przyjacielowi lub rodzinie. Warto również powiadomić sąsiadów o naszym wyjeździe. Dzięki temu, jeśli usłyszą lub zobaczą kogoś na naszej posesji, będą mogli zadzwonić na Policję. Przed wyjazdem sprawdźmy, czy wszystkie drzwi i okna, zwłaszcza na parterze lub w piwnicy są dokładnie zamknięte.

Skuteczne zabezpieczenia

Jeśli zależy nam na wysoce skutecznym zabezpieczeniu domu przed włamaniem, powinniśmy zainwestować w środki ochrony. Najczęściej stosowanym sposobem jest montaż monitoringu. Wrocław i wiele innych miast w Polsce to miejsca, gdzie znajdziemy odpowiednią firmę oferującą tego typu usługi. Doradzą nam, jakiego rodzaju kamery wybrać oraz zamontują je w odpowiednich miejscach. Istnieje możliwość, aby mieć podgląd z kamer w swoim telefonie, abyśmy mogli w dowolnym momencie sprawdzić, czy wszystko jest w porządku. Skutecznym zabezpieczeniem jest także zamontowanie alarmu antywłamaniowego.

Przydatne porady

Jak jeszcze możemy zmniejszyć ryzyko włamania? Bardzo ważne jest między innymi ogrodzenie domu. To pierwsza bariera, z jaką spotka się włamywacz. Powinien być solidny i wysoki. Furtka i brama natomiast powinny być odporne na wyważenie zawiasów. Przydatne jest również zamontowanie domofonu, najlepiej z funkcją wideo. Dobrym sposobem na odstraszenie włamywaczy jest oświetlenie domu. Najlepiej zamontować je przy bramie, z przodu i z tyłu domu i włączać na noc. Dzięki temu włamywacz może zrezygnować z wtargnięcia na posesje, gdyż będzie widoczny.

Zabezpieczenie domu przed włamaniem wymaga przemyślanych działań. Pamiętajmy, że środki zabezpieczające to nie tylko montaż alarmu, a dostępnych jest dużo więcej rozwiązań. Dodatkowo, starajmy się być czujni i nie popełniajmy błędów, które włamywacz może wykorzystać, jak otwarte okna czy klucz pod wycieraczką.