MASZYNKA I WYKROJNIKI DO PAPIERU – ZBĘDNY WYDATEK CZY PRAWDZIWA GRATKA?

MASZYNKA I WYKROJNIKI DO PAPIERU – ZBĘDNY WYDATEK CZY PRAWDZIWA GRATKA?

Chcesz zacząć przygodę ze scrapbookingiem? A może – ogólnie – kręci Cię sztuka decoupage? Na pewno zastanawiasz się, od czego zacząć i jakie narzędzia przydadzą Ci się w pracy. Podpowiadamy: wykrojniki do papieru i nie tylko!

WSZYSTKO, CZEGO POTRZEBUJESZ

Nawet jeżeli dopiero zaczynasz wdrażać się w temat i poznawać techniki i rodzaje różnych „robótek ręcznych”, istnieje realna szansa, że już dopadła Cię mania posiadania wszystkiego – tryliona ryz ozdobnego papieru, wszelkich odmian i kolorów farb i lakierów, stempli czy tych wszystkich dodatków typu koraliki, brokat, perełki, guziki, kwiaty z foamiranu i tak dalej. Jeżeli wiesz już, że powoli stajesz się prawdziwym papieromaniakiem i zamierzasz poświęcać temu czas, nic nie stoi na przeszkodzie, by pójść o krok dalej.

Niesamowitym narzędziem, które rozszerza nasze możliwości i przenosi decoupage na wyższy poziom, jest maszynka tnąco-wytłaczająca, a wraz z nią – w parze – wykrojniki do papieru. Taki zestaw pozwala wycinać różnego rodzaju kształty i wytłaczać, wykorzystując foldery o różnej grubości. Same maszynki nie są też skomplikowane w użyciu. Przede wszystkim obalamy mit – nie są one aż tak drogie. Za porządną maszynkę z zestawem wykrojników dla początkujących zapłacisz nie więcej niż 300 zł. Zastanów się teraz i przelicz, ile energii musisz wykorzystać i jak bardzo wydłużasz swój czas pracy, wycinając ozdoby ręcznie – nie mówiąc już o słabszej jakości wycinek ręcznych.

GDZIE SZUKAĆ NARZĘDZI? – HURTOWNIA OZDÓB I INNE

Takie i inne narzędzia bez problemu znajdziesz w sklepach specjalizujących się w sprzedaży narzędzi i ozdób do scrapbookingu czy cardmakingu, najczęściej on-line. Jeżeli jednak chcesz wpierw wypróbować narzędzie przed zakupem, sprawdź, czy w Twojej okolicy nie znajduje się chociażby hurtownia papiernicza, hurtownia ozdób decoupage, a nawet... kwiaciarnia.

Wprawdzie w niej zapewne nie znajdziesz maszynki tnąco-wytłaczającej, lecz inne narzędzia i, przede wszystkim, ozdoby, które możesz wykorzystać w swojej pracy – na przykład wstążki, brokaty, kolorowe i zapachowe spraye czy ozdobne, drewniane klamerki. Jeżeli chodzi o sprzęt typu maszynka (i foldery czy wykrojniki do papieru), dziurkacze ozdobne lub nagrzewnica do embossingu – te bez problemu zamówisz on-line.

Pamiętaj – nie musisz też specjalnie bać się zakupu tych narzędzi przez internet. Przed każdym kolejnym zakupem nowego narzędzia, którego obsługi nie znasz, możesz bez problemu znaleźć recenzje na jego temat oraz samouczki, chociażby na portalu YouTube. Jest nas, papieromaniaków, naprawdę sporo! Ciesz się więc z nowych możliwości, nie bojąc się wyzwań. Zachęcamy!