NAUKA GOLFA? W POLSCE POPULARNOŚĆ... ROŚNIE!

NAUKA GOLFA? W POLSCE POPULARNOŚĆ... ROŚNIE!

Choć jak każda dyscyplina sportowa golf wiąże się przede wszystkim z nauką i treningiem, a także z wydatkami, to jednak właśnie on staje się coraz częściej wybieranym przez Polaków sportem. Przekonujemy się o tym, że to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu, ale nie tylko – zdarza się, że pozostaje on naszą pasją. Dlaczego?

GOLF – NAUKA, REKREACJA, HOBBY

Nie tylko dlatego, że bardzo prężnie otwierają się i rozwijają u nas swoją działalność kolejne pola golfowe – Polska ma ich zarejestrowanych w PZG (Polski Związek Golfa) już ponad sześćdziesiąt, w tym jedenaście z nich w województwie mazowieckim. Dziś każde większe miasto ma w swojej okolicy przynajmniej jeden obiekt, który umożliwia grę, w dodatku większość pól golfowych oferuje nie tylko przyjemną rozgrywkę, ale i szkolenia. Nauka golfa nie należy do najłatwiejszych i wymaga specjalistycznej kadry na polach golfowych, z tą nie mamy jednak problemu – jest komu i kogo uczyć.

Pola golfowe szczególnie w okresie letnich wakacji pękają w szwach. Grają dzieci w czasie letnich kolonii i po szkole – jako dodatkowy trening – grają rodzice, to właśnie na polach golfowych coraz częściej odbywają się także spotkania biznesowe i rekreacyjne – po pracy.

NAUKA GOLFA – ILE TO U NAS KOSZTUJE?

Jeszcze kilka lat temu golf uchodził za sport dla potentatów biznesowych, a dziś na naukę może pozwolić sobie każdy – nauka golfa dla początkujących odbywa się najczęściej w akademiach golfa działających przy klubach golfowych, a cena lekcji wynosi już od pięćdziesięciu złotych. Jednorazowa, pełna runda gry w golfa to koszt od 60 do 250 złotych. Jeżeli mamy zamiar grać częściej – opłacalne jest wykupienie członkostwa w danym klubie, ponieważ członkowie otrzymują zniżki. Kilkunastogodzinny kurs zakończony otrzymaniem zielonej karty (która pozwala na samodzielne rozgrywanie rund na polu, bez opiekuna) to wydatek rzędu 600 złotych.

Golf nie należy więc do najtańszej formy rekreacji, jednak, biorąc pod uwagę rosnące zainteresowanie tą dyscypliną, lekcje golfa wypadają dziś znacznie korzystniej cenowo niż dawniej.

Niektóre pola golfowe (Polska – województwa mazowieckie i śląskie, najczęściej) oferują również odpowiednie pakiety i karnety zmniejszające te koszta, na przykład karnet rodzinny lub promocje dla stałych klientów. Warto zorientować się, sprawdzając oferty poszczególnych pól i klubów, a, jak widać, jest ich w Polsce niemało.