Nieco inne usługi kamieniarsko-budowlane

Nieco inne usługi kamieniarsko-budowlane

Często zdarza się, że stajemy przed przedsięwzięciem, którego nie jesteśmy w stanie w żaden sposób ugryźć, czujemy się wtedy jak w ślepej uliczce. Na każde nietypowe problemy powstają na szczęście nietypowe rozwiązania. Przychodzimy do was z przeglądem niezbyt powszechnych usług z pogranicza branży kamieniarskiej i budowlanej.

Rozbiórka nie musi być kosztem

Stary, zniszczony budynek nie musi być problemem. Można nawet na nim zarobić, a jednocześnie nie pozbywać się całej działki. Ostatnimi czasy, na ogromnej popularności zyskały meble i wykończenia wnętrz oparte na starym drewnie. Jeśli mamy więc do rozbiórki dom drewniany, stodołę lub inny budynek gospodarczy, możemy nieźle się na nim wzbogacić. Skup starego drewna to nie tylko punkt, do którego trzeba przywieźć materiał, ale także kompleksowe usługi rozbiórkowe. Wiele firm oferuje nawet darmową rozbiórkę ze sprzątaniem działki w zamian za odzyskane materiały, a czasem nawet dopłaca. Warto sprawdzić taką opcję.

Nie koniecznie skład budowlany

Przy zakupie materiału do utwardzenia drogi, placu, lub tego na budowę, często zostawiamy wolną rękę firmie realizującej projekt. Jeśli zamawiamy go samodzielnie, zazwyczaj kierujemy się prosto do najbliższego składu budowlanego. Okazuje się, że wcale nie jest to najkorzystniejsza opcja. Żwirownie oferują bowiem znacznie lepsze ceny, większy wybór i zapewniają własny transport. Mogą przewieźć jednorazowo nawet do 27 T kruszywa. Poznań ma na obrzeżach trzy tego rodzaju przedsiębiorstwa. Warto się nimi zainteresować, szczególnie jeśli potrzebujemy naprawdę sporo żwiru, gruzu, piasku lub pospółki.

Nie zostawiaj bliskim problemu

Teraz będzie z nieco innej kategorii. Wiele ludzi nie wyobraża sobie budowania własnego nagrobku za życia. Jeśli jednak przyjrzymy się temu bliżej, warto o to zadbać. Tak samo, jak nie chcielibyśmy zostawić najbliższym długów, nie zostawiajmy im problemu w postaci budowy pomnika na cmentarzu. Obecnie działa na rynku sporo firm oferujących gotowe nagrobki z granitu. Cały proces nie musi więc zająć tygodnia konsultacji z kamieniarzem i doglądania "czy na pewno tak będzie dobrze". Jeśli akurat mamy odrobinę wolnych funduszy, możemy zrobić to szybko i mieć spokojną głowę.

Jak widać, nawet na potrzeby zahaczające o powszechne tabu istnieją łatwe rozwiązania. Popyt tworzy podaż, tak było, jest i będzie. Pamiętajmy o tym, gdy następnym razem nie będziemy mogli wpaść na pomysł, kto mógłby podjąć się naszego nietypowego zlecenia.