Niezwykłe prezenty pod choinkę

Niezwykłe prezenty pod choinkę

Dla wielu z nas grudzień jest czasem szczególnym. Oczywiście ze względu na wielkimi krokami zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Niemal sam koniec roku i więcej czasu spędzonego na przygotowaniach i samej celebracji w gronie najbliższych aniżeli pracy sprowadza nas na drogę refleksji na temat ostatnich dwunastu miesięcy. Dla dzieci, zarówno tych małych, jak i tych większych, święta kojarzą się również z choinką, a przede wszystkim prezentami znajdującymi się pod nią.

Dla każdego coś innego

Przede wszystkim należy pamiętać, że nasze rodziny składają się z przedstawicieli różnych pokoleń. Rzadko zdarza się, żeby kilkuletni wnuczek docenił taki sam upominek, jaki dostała jego babcia.

Nie powinno jednak być problemem znalezienie odpowiedniego prezentu dla każdego z członków rodziny. Najmłodsze smyki ucieszą się z zabawek, klocków do układania, bądź gry komputerowej albo na tableta. Wchodzący w dorosłe życie dorośli po początku życia na swoim bardzo docenią dodatki do swojego nowego mieszkania w postaci sztućców lub dywaników. Rodzice będący w średnim wieku będą usatysfakcjonowani, jeżeli będą mogli pojechać na koncert muzyki klasycznej, natomiast taki miłośnik wędkarstwa jak dziadek z pewnością pokocha swoją nową wędkę, w której znajdują się kołowrotki z przednim hamulcem i najlepsze spławiki na rynku.

Oczywiście wyżej przedstawiony schemat jest mocno stereotypowy. Pokazuje on jednak, jak wiele mamy możliwości, aby sprawić naszym najbliższym trochę radości.

Zrób to sam!

Coraz częściej decydujemy się na zrobienie czegoś własnoręcznie. Nie musimy tworzyć całego prezentu od A do Z, jednak potrzeba poświęcić nieco więcej czasu, niż pojechanie do sklepu i zakup, bądź kliknięcie "kup" po wpisaniu numeru swojej karty kredytowej na komputerze.

W takich przypadkach znajdziemy kilka miejsc, które pomogą nam w doborze odpowiednich materiałów. Dzisiaj przechodząc przez galerię handlową można zobaczyć kolejki ustawiające się do sklepów wielobranżowych. Można poszukać również gdzie indziej. Takie miejsca jak hurtownia tanich rzeczy, czy też pchli targ skrywają w sobie tajemnice, o jakich nam się nigdy nie śniło.

Jasne, można zrobić te wszystkie zakupy przez Internet, jednak w przypadku intensywnego okresu świątecznego zdarza się, że kurierzy nie nadążą z dostarczeniem naszych produktów na czas. Wtedy zostaniemy z niczym i trzeba będzie szukać na ostatnią chwilę gotowego prezentu w sklepach.

Magiczny klimat świąt

Pozostaje nam tylko założyć lampki led na choinkę, przyozdobić ją bombkami, puścić Last Christmas w głośnikach swojej wieży i delektować się nadchodzącymi świętami. Opcji na przygotowanie prezentów jest mnóstwo, a w przypadku braku pomysłów zawsze można poprosić najbliższych, szczególnie tych młodszych, o napisanie listu do Świętego Mikołaja.