Nowinki technologiczne w Polsce

Nowinki technologiczne w Polsce

Od nieco ponad trzydziestu lat Polacy mają znacznie więcej możliwości na pochłanianie wiedzy ze Stanów Zjednoczonych i Europy Zachodniej. To właśnie tam, między innymi w Dolinie Krzemowej, powstają najnowocześniejsze wynalazki do użytku codziennego, a potem docierają także do naszego kraju.

Widok z lotu ptaka

Już od kilku lat na wysokości kilkunastu metrów możemy dostrzec małe, mechaniczne urządzenia, nieco przypominające znacznie mniejsze helikoptery bez śmigła, czyli oczywiście drony. Urządzenia te są sterowane przez właściciela dzięki bezprzewodowemu pilotowi, podobnemu do sterowania małymi samochodzikami na baterie. Zdecydowanie największą zaletą drona, różniącą go od innych tego typu urządzeń, jest niezwykła stabilizacja na powietrzu. Dzięki temu wynalazek ten jest bardzo często stosowany w fotografii oraz w kręceniu filmów. Z pewnością widzieliście ujęcia "z lotu ptaka" w wielu produkcjach filmowych. To właśnie zasługa drona z zamontowaną kamerą najwyższej jakości.

Kryptowalutowa rewolucja

Dla niektórych jest to bańka spekulacyjna, dla innych zwiastun zmiany na rynku walutowym. Nie można jednak ukryć, że kryptowaluty to niezwykle popularny temat, szczególnie wśród młodego pokolenia, jeszcze bardziej otwartego na technologię. Bardzo duże znaczenie ma większa dostępność do swobodnej wymiany kryptowalut na waluty tradycyjnej. Takie urządzenia jak bitomaty, powstałe na bazie popularnych od wielu lat bankomatów, dają nowe możliwości rozwoju bitcoinów w Polsce.

Dalszy rozwój smartfonów

Wydawać by się mogło, że znane nam doskonale smartfony już nie mogą mieć więcej udogodnień. Nic bardziej mylnego. Już w tym roku niektóre firmy wypuszczą do sprzedaży smartfony, które mogą być składanie i rozkładane. Inną nowinką są przednie aparaty, które są ukryte za wyświetlaczem, co daje nowe możliwości designerom. Oczywiście nie można zapominać o coraz szybszych procesorach, jeszcze szybszych bateriach, oraz wyświetlaczach z jeszcze bardziej trwałego szkła.