Pensjonat z restauracją – pomysł na biznes
Są branże, które nie muszą się martwić o klientów nigdy. Sprzedaż, rozrywka, medycyna... ale także hotelarstwo! Istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że ludzie postanowią przestać wypoczywać, prawda? Ważne jest więc nie pytanie "czy" otworzyć pensjonat, ale "jak" go zaprojektować i potem prowadzić, by urlopowicze wybierali właśnie jego.
Oferta rozrywki must-be
Absolutnie każdy współczesny ośrodek wypoczynkowy – czy to duży hotel, czy niewielki pensjonat – musi mieć podstawową ofertę rozrywkową. Telewizja hotelowa jest dziś standardem. Po całym dniu przebywania na plaży czy zwiedzania miasta urlopowicze mają chęć położyć się i pooglądać lekkie filmy bądź posłuchać muzyki z kanału muzycznego. Warto wyposażyć pokoje w odtwarzacze DVD lub Smart TV z możliwością wykupienia filmu.
Kolejny must-be pensjonatu to oczywiście internet. Internet bezprzewodowy (Darłowo? Ustka? Pobierowo? A może miejscowość w górach lub nad jeziorem?) oferowany jest hotelom i pensjonatom w korzystnych cenach.
Dobre jedzenie = udany urlop
"Niby fajne miejsce, ale jedzenie fatalne!" – czytamy w opiniach osób, które odwiedziły hotel bądź pensjonat. Okazuje się, że jakość wyżywienia to jeden z najważniejszych aspektów, które biorą pod uwagę osoby poszukujące ośrodka wypoczynkowego. Chcemy wypoczywać, ale także dobrze jeść i wrzucać zdjęcia atrakcyjnych posiłków na Instagrama.
Jeśli wyposażysz kuchnię w niestandardowe urządzenia gastronomiczne, zaoferujesz gościom coś więcej niż nudny schabowy z ziemniakami. Podawaj im pierogi z pieca, pizze, a kilka razy w tygodniu nawet sushi! Mała wędzarnia przy pensjonacie sprawi, że kiedy goście będą mieli ochotę zjeść wędzoną rybę, kiełbasę bądź ser, nie będą musieli kupować tego w mieście. Weź pod uwagę, że do posiłku zamówią coś jeszcze, więc pieniądze zostawią u Ciebie.
Zadbaj więc o szerokie wyposażenie restauracji: piece, zamrażarki i chłodziarki (z lodami i napojami), spiżarki na wino.
Przekąski zawsze na wyciągnięcie ręki
Główna jadalnia czy restauracja w pensjonacie to nie wszystko. Nie pozwól, by goście zgłodnieli i wychodzili wieczorem do sklepiku. Zatrzymaj ich w ośrodku wypoczynkowym np. poprzez minibar hotelowy, w którym wieczorem wypiją piwo bądź drinka, a dzieci chrupią chipsy lub ochłodzą się lodem. Minibar nie musi mieć rozbudowanej oferty z potrawami, wystarczą przekąski: grzanki z masłem czosnkowym, paluszki, orzeszki, słodycze, alkohol.
Jeżeli zaś myślisz o zbudowaniu hotelu z większym rozmachem, przemyśl rozwiązania takie jak wędzarnia pokojowa. Zapewnienie dodatkowych atrakcji w pokojach gości szybko zostanie odnotowane w pozytywnych opiniach w internecie i zapewni Ci reklamę!