Perfekcyjne upiększenie domu

Perfekcyjne upiększenie domu

Nie ma chyba osoby, która nie ma chęci pozmieniania czegoś w swoich czterech ścianach. Młode pokolenie spędzało godziny na projektowaniu swojego wymarzonego domu w popularnej grze The Sims, głowa rodziny musi raz na jakiś czas, ku uciesze swoich sąsiadów zazwyczaj w niedzielę wieczorem, przywiercić szafkę, półkę, czy wieszak do ściany, a kobiety zainspirowane Dorotą Szelągowską ciągle chcą dodawać nowe akcesoria do swoich wnętrz. Być może brzmi to trochę stereotypowo, ale tak to wygląda w wielu przypadkach.  Jakich metod można użyć, żeby Twój dom nabrał nowych kształtów?

Orientalne dodatki

Dzięki możliwościom importowania produktów z całego świata, mamy nieograniczone opcje dekorowania swojego domu. Dodatki pochodzące prosto z Afryki, Ameryki Północnej czy Australii nie są jednak aż tak popularne i charakterystyczne jak te z różnych regionów Azji.

Większość największych krajów Środkowego i Dalekiego Wschodu posiada swój unikalny i jedyny w swoim rodzaju styl. Z powodu ogromnej kreatywności i użycia intensywnych kolorów ciężko je mieszać ze sobą. Dla przykładu, przy okazji dodania ornamentów, czy też elementów do jadalni z Japonii, czy Chin, musimy dobrać do nich jak najbardziej neutralne dodatki. Podobnie wynika sytuacja z hinduskimi elementami - dywany z Indii ze względu na swoje intensywne kolory wyglądają fenomenalnie, aczkolwiek trzeba mieć na uwadze zdecydowanie ograniczony dobór pozostałych elementów salonu, czy też sypialni.

Funkcjonalność i wystrój łazienki w jednym

Kreatywność ludzka nie zna granic, a w przypadku wystroju wnętrz najbardziej widoczne jest to przy okazji remontu łazienki. W jaki sposób zmieścić toaletę, prysznic, wannę, umywalkę, oraz miejsce do przechowywania takich rzeczy jak suszarka, papier toaletowy, czy też ulubiony niemiecki żel do prania?

Na pierwszy rzut oka wydaje się to niemożliwe, aczkolwiek dla osób kreatywnych nie ma rzeczy niemożliwych. Odpowiednio skonstruowane szafki pod umywalką i na ścianach, lustro sprawiające, że łazienka wydaje się większa, pasująca do siebie armatura - sposobów na stworzenie wymarzonej łazienki jest absolutnie bez liku.

Ściany mają uszy i mają dobrze wyglądać

Można dobrać najlepszą kanapę do salonu, idealny stół pasujący do naszej jadalni, a w kuchni mieć dwudrzwiową lodówkę z kostkarką i miejscem na szampana. Bez odpowiedniego koloru ścian nie ma takiej opcji, żeby nasze wymarzone cztery ściany wyglądały jak z naszej ulubionej bajki.

Przy malowaniu ścian nie należy wybierać farby tylko i wyłącznie o kolorze. Sama jakość farby, na przykład odporność na zmywanie plam wodą, stanowi kluczową wartość doborze farby. Trzeba również pamiętać o akcesoriach do malowania - taśmy malarskie, wałki i specjalne pędzle na pewno przydadzą się we wprowadzaniu swoich marzeń w życie.