Pierwszy wypad na ryby – jak się przygotować?

Pierwszy wypad na ryby – jak się przygotować?

Wędkarstwo to niezwykle przyjemne hobby, ale tylko wtedy gdy jesteśmy do niego odpowiednio przygotowani i posiadamy odpowiedni sprzęt. Pierwszy wypad na ryby może okazać się stresujący, zwłaszcza gdy nie trzymaliśmy nigdy wcześniej wędki w rękach. Jednak to na pewno nie powód, by się tym bardzo przejmować, przestrzegając kilku zasad uda Ci się uniknąć problemów.

Jaką wędkę wybrać?

Wybranie odpowiedniego zestawu do łowienia ryb to kluczowa sprawa, gdy będzie dopasowany do Twoich potrzeb i umiejętności na pewno ułatwi Ci zadanie. Wędki sumowe, wędki spławikowe, wędki morskie – które z nich okażą się najlepsze? Gdy planujesz kupić swoją pierwszą wędkę dokładnie musisz rozważyć w jaki sposób będziesz jej używać. W tym celu możesz poprosić o pomoc profesjonalistę w sklepie, który udzieli wszelkich wskazówek i pomoże wybrać odpowiedni sprzęt.

Jaką plecionkę wędkarską wybrać?

Zamiennikiem żyłki jest plecionka na ryby, która jest stosowana głównie przy łowieniu ryb drapieżnych, a to dlatego, że jest dużo bardziej wytrzymała, co sprawia, że idealnie sprawdza się przy polowaniu na duże ryby. Jest nierozciągliwa, a to dość pożądana cecha przy łowieniu metodą „jerkową”, do której stosujemy ciężkie przynęty, które zarzucamy na daleką odległość. Kiedy wybrać plecionki wędkarskie zamiast żyłek? Są one przydatne przy łowieniu dużych osobników, takich jak karpie, które lubią chować się w krzakach. Plecionki są dobrze widoczne, więc sprawdzą się również przy połowach na dużych głębokościach.

Odpowiedni ubiór na wędkowanie

Oprócz sprzętu bardzo ważną rolę pełni sam ubiór, który powinien być dostosowany do panujących warunków pogodowych, pory roku oraz po prostu być wygodny. Inaczej wędkarz ubierze się latem, a inaczej zimą. Wybierając ubiór powinniśmy się kierować własnymi preferencjami, czasami wystarczy nam nasza ulubiona odzież sportowa, a tą w bardzo dobrej cenie możemy dostać na stronie internetowej Host. Oprócz szerokiego wyboru ubrań dostaniemy także sprzęt elektroniczny, narzędzia, chemie gospodarczą, zabawki, obuwie, koce i pościele, artykuły dla zwierząt, kosmetyki, obrazy, słodycze i miody, a nawet gumki do włosów hurtownia.

Jak zachować się podczas łowienia ryb?

Wybierając się pierwszy raz na ryby przede wszystkim powinieneś wiedzieć, że musisz się zachowywać cicho i spokojnie. Nie możesz wykonywać żadnych gwałtownych ruchów, które mogą odstraszyć ryby. Łowienie ryb, to sport, który wymaga cierpliwości, ciszy oraz spokoju, dlatego na pewno nie jest dla każdego!