Pomysł na zimowy weekend

Pomysł na zimowy weekend

Tegoroczna zima naprawdę nas zaskoczyła, przyszła bardzo wcześnie w towarzystwie białego puchu. Warto korzystać z jej uroków, bo nie wiadomo jak długo potrwa. Zamiast spędzać wolny czas przed telewizorem, udajmy się na wycieczkę, by zaczerpnąć świeżego powietrza. W dzisiejszym artykule, pokazujemy wam najpiękniejsze miejsca, które warto odwiedzić zimą. Zapraszamy do naszego mini poradnika.

Jarmarki bożonarodzeniowe

Grudzień to idealny czas, by nastroić się na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Tegoroczna aura  sprawia, że chętnie odwiedzamy klimatyczne miejsca. Należą do nich przede wszystkim jarmarki, które znajdziemy we wszystkich większych miastach oraz w mniejszych miejscowościach górskich. Wybór jest naprawdę ciężki i nawet jakbyśmy chcieli, to nie zdołamy odwiedzić każdego miejsca. Dlatego swoją uwagę powinniśmy skupić na najładniejszych jarmarkach świątecznych. Zdecydowanie powinniśmy zacząć od zwiedzanie Wrocław, bo to właśnie tam, znajduje się najbardziej bajeczny z nich. Centrum stolicy Dolnego Śląska zamienia się w scenerię, jak z filmu. Kraków to kolejne miasto, które warto odwiedzić w grudniu. Napijemy się tam grzańca, zjemy oscypki z żurawiną i znajdziemy atrakcje dla całej rodziny.

Szybka wycieczka na Litwę

Przed świętami, nie tylko w Polsce znajdziemy wiele miejsc, które warto odwiedzić. Zima to idealny czas na różnego rodzaju wyprawy. Wycieczka Litwa to propozycja dla tych, którzy lubię krótkie i intensywne wyjazdy. Za naszą podróż odpowiada biuro wycieczkowe, dzięki czemu my nie musimy nic organizować. Takie wyjazdy to propozycja dla wszystkich, którzy dysponują wolnym weekendem, ale po ciężkim tygodniu w pracy, nie mają ochoty samodzielnie organizować podróży. Wycieczki są jednodniowe lub weekendowe, a więc ofertę możemy dopasować do własnych potrzeb i preferencji.

Dla kochających góry i spacery po lesie

Zima to idealny czas na obcowanie z naturą, górski  wyprawy, spacery po lesie nawet w mroźne dni stają się o wiele bardziej przyjemne. Krajobraz wygląda nieziemsko, a więc wyprawę, możemy połączyć z dokarmianiem zwierząt lub z uwiecznianie widoków. Warto zabrać ze sobą aparat cyfrowy, by stworzyć niezwykłe kadry. Oblodzone drzewa i biały puch w obiektywie to coś wspaniałego, czym warto się pochwalić w mediach społecznościowych lub zrobić odbitki do albumu. Zima jest naprawdę piękna i nawet, jak marzną nam ręce i uszy, warto wychodzić ze strefy komfortu i spędzać ją aktywnie. Ne musimy daleko szukać bo nawet spacer do pobliskiego parku, może być niezapomnianą przygodą.