Porady prawne skrojone na miarę
Masz problem natury prawnej i nie wiesz, jak mógłbyś go rozwiązać? Jeżeli zależy Ci na szybkim uzyskaniu pomocy prawnej, a jednocześnie nie masz możliwości bezpośredniego spotkania z adwokatem, poradnie prawne online to opcja właśnie dla Ciebie!
Bezpłatne porady prawne online
Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że część stron, które proponują skorzystanie z porad prawnych online, jest darmowa. Nieważne, czy szukasz pomocy w zakresie prawa cywilnego, a może Twój problem obejmuje prawo pracy – porady online to szybki sposób na uzyskanie konkretnych, specjalistycznych odpowiedzi. Stanowią one doskonałą alternatywę dla tradycyjnego sposobu świadczenia usług, czyli rozmowy z adwokatem.
Portal z poradami prawnymi działa na zasadzie korespondencji e-mail. Użytkownicy szukający porad pozostają anonimowi, a poradę mogą otrzymać całodobowo, także w dni wolne od pracy. Dopiero gdy wskazany przez nas problem nie kwalifikuje się do udzielenia bezpłatnej porady (na przykład gdy tematy wymagają dodatkowych konsultacji, chociażby kryptowaluty – obsługa prawna) za oferowane usługi pobierane są symboliczne opłaty. Odpowiedzi na przesyłane pytania najczęściej pojawią się w naszej skrzynce odbiorczej do czterdziestu ośmiu godzin.
Bezpłatne doradztwo prawne – rządowe
Czy znalazłeś się w trudnej sytuacji, ponieważ potrzebujesz pomocy w rozłożeniu długu na raty? A może zostałeś oszukany przy pobieraniu pożyczek, tak zwanych „chwilówek”, masz kłopoty mieszkaniowe, których nie pomógł rozwiązać Ci pośrednik ubezpieczeniowy? Warszawa, Kraków, Wrocław to nie jedyne miejscowości, w których działają punkty darmowej opieki prawnej, oferowanej przez rząd.
Takie konsultacje prowadzone są przez wyspecjalizowanych doradców, którzy służą nieodpłatną poradą obywatelską, również jeśli chodzi o sądownictwo polubowne czy egzekwowanie swoich praw pracowniczych. Jak czytamy na stronie Serwisu Rzeczypospolitej Polskiej, gov.pl: „Darmową pomoc uzyskasz w ponad 1500 punktach nieodpłatnej pomocy prawnej w całym kraju”. Nie jest to jednak doradztwo online. Na wizytę z konsultantem umówić się można przez urząd miasta, gminy lub w starostwie powiatowym.
Pamiętaj! – Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę przykładowo "adwokat Szczecin" lub "pomoc prawna" aby znaleźć odpowiednie wsparcie w problemach prawnych. Ich wybór jest ogromy - można znaleźć pracujących online, czy działających w programie rządowym, każdy z nich zaproponuje działania dostosowane do Twojej indywidualnej sytuacji, ale nie tylko. Wskaże prawa i obowiązki, które Ci przysługują, a do tego na potrzeby założonej sprawy sporządzi wraz z Tobą plan działania, pomoże również uzupełnić dokumentację prawną.