Potrzebna Ci porada prawna? Oto coś dla Ciebie!

Potrzebna Ci porada prawna? Oto coś dla Ciebie!

Nie każdy wie, że Ministerstwo Sprawiedliwości udostępniło darmową pomoc prawną i pomaga rozwiązać problemy wielu Polaków. Adwokaci, radcy prawni, a także doradcy podatkowi służą pomocą nie tylko w przypadkach kierowania spraw do sądu, ale prowadzą również poradnictwo. Jak z niego korzystać?

Darmowa pomoc prawna – dla kogo?

Jeżeli jesteś osobą, która ma mniej niż 26 lat lub ma 65 lat albo więcej, albo posiadasz Kartę Dużej Rodziny, możesz skorzystać z darmowej pomocy prawnej. Również jeśli jesteś kombatantem, weteranem albo grozi Ci poszkodowanie w wyniku katastrofy naturalnej (klęski żywiołowej) bądź awarii technicznej (awarii stacji uzdatniania wody czy awarii elektrowni), możesz zgłosić się po pomoc. Jeśli nie możesz skorzystać z tej formy darmowej pomocy - zostaje prywatny prawnik. Szczecin przykładowo może pochwalić wieloma znakomitymi radcami i adwokatami - sprawdź w swojej miejscowości, jesteśmy przekonani, że znajdziesz również doskonałych fachowców. Darmowa porada dotyczy nie tylko prawa pracy i prawa cywilnego.  Jakiego jeszcze?

Jakie sprawy możesz zgłosić?

Możesz skorzystać z darmowej konsultacji, zgłaszając sprawy dotyczące różnych gałęzi prawnych. Tylko niektóre z nich to: prawo pracy, prawo administracyjne, prawo cywilne, w tym ochrona danych osobowych. Prawnik pomoże Ci również ubezpieczeniowych, emerytalnych i rentowych, dotyczących prawa rodzinnego, w tym opieki nad dziećmi.

Również jeśli chcesz podjąć działalność gospodarczą, przysługuje Ci pomóc dotycząca szczegółowego poznania prawa podatkowego i pomoc we wdrożeniu swojego biznesu w życie. Jeżeli boisz się podjąć wyzwanie, a temat założenia działalności gospodarczej jest dla Ciebie nieznany i nie czujesz się pewnie lub pojawił się u Ciebie problem z windykacją, który wstrzymuje Cię przed założeniem biznesu – także należy Ci się darmowe wsparcie prawnika.

Kiedy nie przysługuje Ci darmowe poradnictwo?

Program nie obejmuje zgłoszonych spraw dotyczących prawa celnego, dewizowego, handlowego i działalności gospodarczej, z wyjątkiem przygotowania do rozpoczęcia jej prowadzenia. Jeżeli interesują Cię popularne waluty wirtualne, prawnik nie zajmie się Twoją sprawą – musisz wtedy skorzystać z poradnictwa prywatnego. Musisz również spełniać warunki podane w akapicie pierwszym.

Jeżeli chcesz poznać więcej szczegółów, odwiedź stronę Ministerstwa Cyfryzacji: Obywatele.gov. Znajdziesz tam informacje na temat dokumentów, które należy przedstawić, aby podjąć współpracę z prawnikiem oraz formularz zgłoszenia sprawy. Dzięki temu w łatwy i szybki sposób uzyskasz dostęp do darmowej pomocy.