Praca jako agent ubezpieczeniowy? Tak!

Praca jako agent ubezpieczeniowy? Tak!

Bycie agentem ubezpieczeniowym nie jest sprawą prostą, ale na pewno satysfakcjonującą. Nie jest to praca dla każdego, ale można się w niej odnaleźć oraz… całkiem nieźle zarobić. Wartościowa jest wysoka interpersonalność oraz zaradność i kreatywność marketingowa, by przekonać do siebie Klientów. Jak bardzo to się opłaca?

Praca – agent ubezpieczeniowy

Praca jako agent ubezpieczeniowy to praca wielowymiarowa. Na jednym stanowisku pełnimy bowiem aż trzy różne funkcje! Prowadzimy działalność stricte sprzedażową, podpisując umowy ubezpieczeniowe i wspólnie omawiając z Klientem najlepsze z wariantów; do tego prowadzimy działalność marketingową, by tych Klientów zdobyć oraz – prowadzimy firmę, skupiając się na szerokiej papierologii, samemu sobie będąc sterem, żaglem i okrętem. To jeden z jej plusów – samodzielność, ale, przede wszystkim, niezależność. Oczywiście praca – agent ubezpieczeniowy – uzależniona jest od zawierania umów z bezpośrednimi ubezpieczycielami; sam agent pełni jedynie funkcję pośredniczą. Zarobkiem głównym, lecz niestałym i trudnym do przewidzenia, są prowizje.

Dlaczego warto być agentem?

Podstawą branży ubezpieczeniowej jest ofiarowanie realnej pomocy ludziom, poprawienie ich sytuacji życiowej, a także często finansowej. To również tak zwane: zarządzanie ryzykiem, ponieważ ani agent, ani Klient nie jest w stanie przewidzieć przyszłości. Bycie ubezpieczycielem dla Klientów objętych ubezpieczeniem to zajęcie satysfakcjonujące i pozytywne. Informowanie Klientów o możliwości zwrotów i przysługujących im rozwiązaniach jest powodem do dumy, bo wiąże się z pozytywnymi emocjami.

Stała praca – agent ubezpieczeniowy

Największą jednak zaletą wskazywaną przez agentów ubezpieczeniowych jest samodzielność oraz dobry dochód. Zarabiasz tyle, ile jesteś w stanie dać od siebie, a pensja rośnie proporcjonalnie do Twojego doświadczenia zawodowego. Im więcej Klientów do Ciebie wróci, będąc zadowolonymi z Twoich usług – tym więcej na tym zyskasz. Nic dziwnego więc, że najtrudniejsze będą początki, jednak rozwój kariery – dynamiczny i satysfakcjonujący. Dlaczego?

Ponieważ sam proces aranżacji pakietu ubezpieczeniowego, dopasowanego do potrzeb i możliwości Klientów, jest za każdym razem wyzwaniem. Praca – agent ubezpieczeniowy – cieszy się również zainteresowaniem ze względu na możliwość pracy w domu lub mobilnie, co zmniejsza startowe opłaty związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Ponadto ubezpieczenie jest branżą stałą; podpisując umowę z największymi w Polsce ubezpieczycielami i oferując ich pakiety ubezpieczeniowe, mamy bazę do praktycznie wszystkiego – od ubezpieczenia na życie, ubezpieczenia samochodu czy… wakacji za granicą. Ludzie będą potrzebować Twojego ubezpieczenia praktycznie zawsze. I wszędzie.