Przygotowanie pogrzebu

Przygotowanie pogrzebu

Wielu z nas kilka razy w życiu staje przed koniecznością organizacji w bardzo trudnych sytuacjach. Z pewnością taką okolicznością jest pogrzeb bliskiej osoby. Jego zaplanowanie nie jest możliwe bez kilku czynników. Poniżej przedstawiamy kilka z nich, razem z potencjalnymi rozwiązaniami w sprawie organizacji.

Dobór właściwej ziemi

Polacy są narodem niezwykle przywiązanym do tradycji. W wielu rodzinach, z pokolenia na pokolenia, trumny zmarłych są przysypywane tą samą ziemią. Wynika to z pewnych przesądów oraz przywiązań do tradycji, które są sprawą całkowicie indywidualną każdej rodziny. W związku z tym niezwykle ważną kwestią w czasie organizacji pogrzebu jest dobór odpowiedniego kruszywa. Poznań i jego okolice, ze względu na swoje idealne położenie na mapie Polski pod kątem logistycznym, posiadają ogromną liczbę wszelkiego rodzaju żwirowni, oferujących rozmaite produkty. Z pewnością każdy znajdzie materiał, który będzie satysfakcjonować pozostałych członków rodziny i przyjaciół.

Oznaczenie miejsca pochówku

Kolejną niezwykle istotną kwestią do rozwiązania jest sam nagrobek. Istnieje mnóstwo ich rodzajów, między innymi chińskie nagrobki, czy też nagrobki wykonane z granitu. W polskich warunkach klimatycznych nie warto ryzykować z marmurem, ponieważ ten surowiec nie posiada właściwości mrozoodpornych. Oprócz tego, może ulegać różnym odbarwieniom spowodowanym przez stale zmieniające się w Polsce opady atmosferyczne, takie jak śnieg, deszcz, czy też grad. Niezależnie od wyboru nagrobka, należy od niego regularnie dbać, a nie tylko w okolicach pierwszych listopadowych dni.

Zakup porządnego drewna

Odpowiednio przygotowani stolarze są w stanie przygotować idealnie dopasowaną trumnę. Może być wykorzystany skup starego drewna ze stodoły, może być to drewno prosto z tartaku - najważniejsza jest odpowiednia jakość, oraz odporność na nacisk ziemi. Warto również przemyśleć, czy w ogóle osoba pochowana chciałaby spocząć w trumnie, czy też zostać skremowana.