Sesja ślubna jak z okładki

Sesja ślubna jak z okładki

Planowanie ślubu to duże wyzwanie, ale jego uwiecznienie na zdjęciach oraz filmie to też nie lada wyczyn. Możesz to zlecić kuzynowi, który wszystko nakręci telefonem, ale nie jest to najlepsze rozwiązanie. Z tak ważnego dnia warto mieć piękne, profesjonalnie wykonane pamiątki. Podpowiadamy, jak się do tego zabrać.

Pomysł na sesję ślubną

Na początek warto znaleźć kogoś, kogo specjalizacją jest fotografia ślubna. Krosno czy Wałbrzych, wszędzie znajdziesz fachowca w tej dziedzinie, bo to popularny kierunek rozwoju wśród fotografów. Zawsze przeglądaj portfolio i sprawdzaj, czy styl zdjęć, ich klimat i kompozycja Ci odpowiadają. Nie musisz się znać na technicznych kwestiach, żeby intuicyjnie wiedzieć, czy dana sesja przypadła Ci do gustu.

Następnie poszukajcie razem z fotografem pomysłu na sesję. Znajdźcie ciekawe miejsce, w którym z wielu perspektyw można wykonać rozmaite fotografie. Ważna będzie różnorodność otoczenia: roślinność, budynki, schody, kładki; ale także spójność stylistyczna tych wszystkich miejsc. Możesz też postarać się o rekwizyty, które wykorzystasz: od prostych krzeseł, po śmieszne maski i dodatki, możesz zaszaleć, jeżeli chcesz, żeby sesja była z humorem.

Romantyczny album na pamiątkę

Zdjęcia ślubne powstają nie tylko w dniu ślubu! Wiele par decyduje się na sesję jakiś czas po uroczystości, często poza miejscem zamieszkania. To tak powstają te najciekawsze zdjęcia. Znaczenie ma też, w jaki sposób oprawiona zostanie taka fotografia. Bydgoszcz to nie jedyne miasto, w którym znajdziesz zakłady oferujące wydanie sesji w formie książki lub albumu. Profesjonalny wydruk sprawi, że chętnie wracać będziesz do sesji i wspominać ten wyjątkowy czas. Możesz takim albumem obdarować też najbliższych: rodziców czy dziadków. Z pewnością się bardzo ucieszą. Do książki możesz dodać własne relacje, życzenia z księgi gości czy cytaty. Będzie to magiczna, romantyczna pamiątka, która wzruszać będzie przez lata.

Wspomnienia uwiecznione na filmie

Warto zadbać też o ślubny filmik: niedługą relację video z ciekawym montażem. Właściwie każde studio, w którego ofercie jest produkcja filmów reklamowych, powinno się podjąć tego zadania. Lepiej jednak zdecydować się na kogoś, kto zajmuje się konkretnie uwiecznianiem ważnych wydarzeń rodzinnych.

Specjalistów zawsze pytaj nie tylko o cenę i terminy, ale też o portfolio. To najlepsza ich wizytówka i dowód na jakość ich pracy. Łatwo też wtedy ocenić, czy wasze gusta są podobne i czy dogadacie się na poziomie kreatywności. Nie chcesz przecież mieć zdjęć takich, jak każdy.