Sytuacja w USA

Sytuacja w USA

Biorąc pod uwagę znaczenie Stanów Zjednoczonych dla sytuacji geopolitycznej całego świata od ponad stu lat, wręcz trzeba interesować się sytuacją panującą za Atlantykiem. Wiele trendów z wszelakich branż ma swoje początki właśnie w tym kraju.

Wahająca się ekonomia

Nieustannie napięta sytuacja polityczna w Stanach Zjednoczonych niejako determinuje nastroje ekonomiczne, jakie panują w kraju. Niezależnie od polityki gospodarczej osób decyzyjnych, USA od zawsze kojarzyło się z możliwością wolnego wyboru oraz poszukiwaniem nowych rozwiązań. Nie inaczej jest w przypadku finansów, gdzie ogromną popularnością cieszą się kryptowaluty. Coraz więcej osób stawia je ponad dolarem amerykańskim, czego dowodem jest stale rosnąca liczba możliwości przeprowadzania transakcji za pomocą bitcoina. Nie ma co ukrywać, że na popularyzację kryptowalut wpłynęły również bitomaty, które umożliwiają szybką wymianę bitcoina na gotówkę.

Influencerski głos w wielu miejscach świata

Społeczeństwo w coraz więcej skali opiera się na mediach społecznościowych oraz treściach, które można tam znaleźć. Mnóstwo znanych osób pochodzących ze Stanów Zjednoczonych prowadzi swoje konta na Instagramie, czy też Twitterze i dociera do wielu milionów odbiorców na wszystkich kontynentach. Profesje, którymi zajmują się takie osoby, są skrajne. Sławą owiani są zarówno politycy i biznesmeni, jak również aktorzy i piosenkarze, a nawet bohaterowie licznych reality show oraz gwiazdy wypromowane dzięki streamingowi na platformie YouTube, bądź w innych kanałach.

Rozwój technologiczny

To nie przypadek, że w dobie coraz więcej cyfryzacji całego świata to właśnie amerykańskie firmy w dużej mierze determinują sytuację gospodarczą na świecie. Wystarczy tylko wspomnieć o gigantach technologicznych, którzy mają swoją siedzibę na terenie Doliny Krzemowej. Palo Alto stanowi dom dla takich firm jak Apple, czy też Google. Nie byłoby to możliwie bez uczelni technicznych na najwyższym poziomie, które zlokalizowane są w różnych miejscach Stanów Zjednoczonych.