Urlop w granicach naszego kraju

Urlop w granicach naszego kraju

Od północy do południa, od wschodu do zachodu - niezależnie od regionu Polski, znajdziemy mnóstwo intrygujących miejsc do zwiedzenia. Każdy amator podróży znajdzie coś dla siebie, zarówno miłośnicy naturalnych widoków, jak również wielbiciele miejskich kamieniczek i starówek.

365 dni w roku

W dzisiejszych czasach dzięki szerokim możliwościom pracy zdalnej możemy rozwijać się zawodowo z dowolnego miejsca w kraju. Jeżeli chcemy oderwać się od codziennego zgiełku, możemy zdecydować się na domki całoroczne. Kaszuby prezentują się chyba najkorzystniej w praktycznie każdej porze roku. Lato i długie weekendy majowe to idealny okres dla wszystkich wielbicieli długich spacerów po lasach iglastych oraz orzeźwiających kąpieli w jeziorze. Zimowe miesiące doskonale nadają się do przetestowania kaszubskich tras biegowych. Jak widać niezależnie od pory roku, Kaszuby doskonale nadają się na kilka dni urlopu, bądź pracy zdalnej i relaksu w czasie wolnym.

Piękno Bałtyku

Chociaż mnóstwo rodaków wybiera all inclusive w krajach północnej Afryki bądź europejskiej części basenu Morza Śródziemnego, często nie doceniamy naszego wybrzeża na północy Polski. Morze Bałtyckie charakteryzuje się długimi piaszczystymi plażami, w wielu miastach i miejscowościach można znaleźć różne opcje zakwaterowania, takie jak apartamenty, domy na wynajem, czy też ekskluzywny hotel. Krynica Morska, Kołobrzeg, a nawet każde z miast zlokalizowanych w Trójmieście - w każdym z tych miejsc można znaleźć wiele interesujących możliwości noclegu.

Wcale nie taka szklana pogoda

Niektórzy sceptycy wakacji nad polskim morzem narzekają na całkowity brak regularności w pogodzie. Ostatnie lata pokazują jednak, że wcale nie tak trudno trafić w odpowiednią pogodę zarówno do opalania się, jak również do długich spacerów. Nie da się ukryć, że Egipt, Tunezja, czy nawet Turcja nie należy do najprzyjemniejszych miejsc dla osób, które nie gustują w upałach. Polskie morze być może nie gwarantuje latynoskiej opalenizny, jednak z pewnością trudno tam trafić na złą pogodę dla naszego wypoczynku.