W jaki sposób wydać swoją książkę?

W jaki sposób wydać swoją książkę?

O finalnym wydaniu swojej własnej książki marzy chyba każdy, kto w ogóle coś tworzy. Jak długo można pisać tylko do szuflady? Jak najbardziej warto zrobić coś, aby zaprezentować się szerszej publiczności. Wydanie swojej autorskiej książki zdecydowanie może być najlepszym krokiem w stronę zdobycia nowych czytelników. Warto więc wiedzieć, jak podejść do tego, w jak najlepszy sposób. Dzięki temu na pewno wydana książka będzie się dobrze sprzedawać, a to przecież głównie o to chodzi! Podpowiadamy, w jaki sposób prawidłowo podejść do tego zagadnienia i wypromować swoją książkę.

Dlaczego w ogóle warto wydać swoją książkę?

Tworzenie do szuflady w którymś momencie może po prostu znudzić. Kto chciałby pisać i nie mieć nic w zamian? W końcu to bardzo angażujące zajęcie! Wydanie własnej książki to najlepsza okazja ku temu, aby dać się poznać i, aby nowi odbiorcy mieli szansę sięgnąć po naszą twórczość. Należy bowiem pamiętać, że każdy jakoś zaczynał i dlatego postarać się zrobić, jak najlepsze wrażenie. Zawsze jednak na samym początku pojawiają się wątpliwości dotyczące tego, w jaki sposób taką książkę opublikować. Dostępna jest przede wszystkim opcja współpracy z wydawnictwem standardowym, jak i skorzystanie z opcji self-publishing. Warto mówić o tym, co najbardziej opłaca się w konkretnej sytuacji.

Jak wydać książkę, czyli jak znaleźć wydawnictwo?

Kolejnym krokiem na temat tego, jak wydać książkę, z całą pewnością jest rozeznanie w sprawie wydawnictwa i jego rodzaju. Do wyboru oczywiście pozostaje wydawnictwo standardowe, które jednak trzeba mocno zainteresować swoją propozycją, a konkurencja niestety jest spora! Jest to jednak możliwe i nie warto się zrażać, tylko wysyłać książki do wielu takich wydawnictw i cierpliwie czekać na odpowiedź, która niestety może zająć nawet kilka miesięcy! To standardowy czas oczekiwania związany z wydawnictwami klasycznymi. Kolejną opcją, na którą najczęściej stawiają początkujący twórcy, jest właśnie opcja wydawnictwa self-publishing. W ten sposób, co prawda trzeba opłacić cały proces wydawniczy, ale jest to wygodne, ponieważ pozwala na kontrolowanie całego przebiegu wydawnictwa i na dodatek samemu można decydować o dystrybucji napisanych książek. To wszystko sprawia, że autor ma więcej do powiedzenia i sam może decydować o tym, jaką drogę przebędzie jego książka. Warto jednak zawsze zapoznać się z możliwymi opcjami i dobierać je dla siebie tak, aby pasowały indywidualnie.