Wędkowanie nocą - jak się przygotować?

Wędkowanie nocą - jak się przygotować?

Wielu wędkarzy decyduje się na łowienie nocą. Niektóre ryby po zmierzchu są nadzwyczaj aktywne. Dodatkowo po zmroku zapada cisza i panuje klimat, który sprawia, że pobyt nad wodą może okazać się niezwykle relaksujący. Żeby jednak nocne wędkowanie stało się przyjemnością warto się odpowiednio przygotować.

Zestaw wędkarski

W niektórych kwestiach łowienie nocą niewiele różni się od tego za dnia. Tak jest w przypadku odpowiedniego sprzętu. Zestaw do wędkowania powinien być bogato wyposażony. Nie może zabraknąć przede wszystkim siatki wędkarskiej, dodatkowego kołowrotka wraz z żyłką oraz spławików czy koszyczków zanętowych. Warto mieć przygotowane zapasowe akcesoria. W przypadku, gdy jakaś część ulegnie zniszczeniu będziemy w stanie szybko zareagować i móc dalej cieszyć się nocnym wędkowaniem. Dodatkowo powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby akcesoria z których korzystamy były wysokiej jakości. To sprawi, że posłużą nam na długo.

Jaki rodzaj wędki wybrać?

Metod wędkowania jest wiele i ich wybór to kwestia indywidualna. Jedni preferują spinning, a inni wędkarstwo muchowe. Kolejną metodą, która staje się coraz bardziej popularna jest łowienie na feeder. Przede wszystkim podczas wyboru odpowiedniej wędki warto sugerować się jakością, a nie ceną. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się niezawodnym sprzętem przez najbliższe sezony. Wędki feederowe stosuje się głównie na rzeki, ale dobrze sprawdzą się również w przypadku stojącej wody. Do łowienia na feeder potrzebne będą również niezbędne akcesoria, takie jak podajnik na zanętę, który montuje się w okolicy haczyka. Podczas wyboru odpowiedniej wędki warto zastanowić się jak wielkie ryby chcemy łowić oraz w jakich zbiornikach wodnych. Po ustaleniu tych kwestii możemy przejść do wyboru odpowiedniego sprzętu.

Pozostałe przedmioty

Poza odpowiednim sprzętem do łowienia ryb, warto pomyśleć również nad swoim komfortem i bezpieczeństwem. Podczas nocy temperatury może nieco spaść, dlatego z pewnością przyda się ciepła kurtka przeciwdeszczowa. Dodatkowo niezbędnym gadżetem może okazać się latarka czołowa, dzięki której będziemy mogli skorzystać z światła bez użycia rąk. Potrzebne będą także różnego rodzaju artykuły higieniczne. Hurtownia z takimi przedmiotami to miejsce, w którym z pewnością zaopatrzymy się w potrzebne rzeczy. Przede wszystkim warto zakupić nawilżane chusteczki, papier toaletowy oraz odpowiedni środek na komary.

Nocne wędkowanie to bardzo popularne hobby. Wymaga jednak odpowiedniego przygotowania, najlepiej kilka dni wcześniej. Dzięki temu łowienie ryb nocą stanie się jeszcze bardziej przyjemne i relaksujące.