Wszystko co warto wiedzieć o pracy agenta ubezpieczeniowego

Wszystko co warto wiedzieć o pracy agenta ubezpieczeniowego

Wiele, zwłaszcza młodych osób decyduje się na rozpoczęcie kariery w branży ubezpieczeniowej dlatego, że oferuje ona nieograniczone możliwości zarobkowe. Nawet osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę w tym zawodzie, mogą liczyć na bardzo atrakcyjne wynagrodzenie. Mimo że początki nie zawsze należą do najłatwiejszych, warto uzbroić się w cierpliwość, bo profesja ta niesie za sobą wiele możliwości. W dzisiejszym artykule przybliżymy Wam nieco zawód agenta ubezpieczeniowego.

Jak zostać agentem ubezpieczeniowym?

Jak każdy inny zawód, tak i praca jako agent ubezpieczeniowy wymaga odpowiedniego przygotowania i specjalistycznej wiedzy. Aby nim zostać należy spełnić także odpowiednie wymogi prawne. Osoba, która chce zostać agentem musi mieć pełną zdolność do czynności prawnych, nie może być skazana pełnoprawnym wyrokiem sądu za przestępstwo przeciwko wymiarowi sprawiedliwości, życiu i zdrowiu, przestępstwo skarbowe, obrotowi gospodarczemu pieniędzmi i papierami wartościowymi, ochronie informacji, mieniu oraz wiarygodności dokumentów.

Wymogi dotyczą także wykształcenia, które musi być minimum średnie. Jeżeli spełniamy powyższe warunki, możemy podejść do egzaminu, a po jego zdaniu otrzymujemy uprawnienia do wykonywania zawodu.

Jakie korzyści daje praca w ubezpieczeniach?

Praca w ubezpieczeniach to przede wszystkim niezależność – pracujesz kiedy chcesz i gdzie chcesz. Agent sam odpowiada za organizację swojej pracy i realizację założonych celów. Wykonywany zawód wiąże się z ciągłą pracą z ludźmi, rozmowami, spotkaniami itd. To sprawia, że praca jest niezwykle ciekawa, a każdy dzień jest inny. W wielu przypadkach wykonywanie zawodu agenta ubezpieczeniowego wiąże się z koniecznością założenia własnej działalności. Taka działalność umożliwia prowadzenie firmy, która sprzedaje polisy ubezpieczeniowe konkretnego towarzystwa. Jednak gdy pracujemy na własny rachunek musimy pamiętać o wszelkich terminach, płatnościach itd. Gdy nie dotrzymamy terminów, może czekać nas postępowanie podatkowe, a wykonując ten zawód nie możemy sobie na to pozwolić.

Praca jako agent ubezpieczeniowy – dlaczego warto nim zostać?

Praca jako agent ubezpieczeniowy to niezwykle ciekawy i pełen wyzwań zawód, dający dużo możliwości. Przede wszystkim pracujemy na własny rachunek i sami decydujemy ile godzi chcemy spędzać w pracy. Nie musimy siedzieć ośmiu godzin w biurze, a np. pracować z kawiarni czy domu. Pracując w ubezpieczeniach mamy ciągły kontakt z ludźmi, a tematy zawodowe często schodzą na drugi plan, dzięki temu możemy oderwać się nieco od codziennych zadań i umilić sobie czas ciekawą konwersacją. Zawód ten daje także szansę na atrakcyjne zarobki, jeśli angażujemy się i z pasją podchodzimy do jego wykonywania.