WYBÓR TAŚMY DO ETYKIET? NIC PROSTSZEGO!

WYBÓR TAŚMY DO ETYKIET? NIC PROSTSZEGO!

Często właściciele drukarek zajmujących się wydrukiem etykiet stoją przed prawdziwym wyzwaniem wiążącym się z wymianą taśm. A jeżeli już wymienić to na jaką? Oryginalną czy zamiennik? I gdzie dokonać zakupu? On-line czy w sklepie stacjonarnym?

ORYGINAŁ CZY ZAMIENNIK?

W przypadku oryginalnych taśm producent wystawia gwarancję na produkt dopasowany do naszej drukarki i nie musimy sięgać po opinię osób trzecich, szukając dopasowanego zamiennika. Kupując drukarkę marki Casio mamy pewność, że pasować będą do niej taśmy polecane przez producenta, czyli w tym przypadku taśmy do etykiet Casio. Za odpowiednią jakość i brak problemu z dopasowaniem słono się jednak płaci – zdarza się, że koszt zamienników jest niższy nierzadko nawet o ponad połowę ceny!

Zwykle nie mamy jednak pewności, że taśmy będące zamiennikami szybciej się nie zużyją, przez co będzie trzeba wymieniać je częściej, nie wiemy również, czy nie ulegną zniszczeniu. Jeżeli zajmujemy się profesjonalnym wydrukiem etykiet dla swoich klientów, na pewno zależy nam na odpowiedniej, zadowalającej jakości wydruku. Nie jest to jednak przestroga, by w ogóle nie brać zamienników pod uwagę.

Jeżeli chcemy ryzykować, zapoznajmy się z tematem zamienników szerzej, przeglądając sieć w poszukiwaniu informacji w jak najbardziej rzetelnych źródłach internetowych. Pamiętajmy, że wybór należy tylko do nas i to my będziemy ponosić za niego odpowiedzialność.

GDZIE DOKONYWAĆ ZAKUPU?

Zakup on-line ma wiele zalet, jak i wad. Przede wszystkim dzięki temu, że sklep posiada swoją stronę internetową, gdzie można dokonać zakupu, mamy czas, by na spokojnie przejrzeć wszystkie dostępne taśmy – odbywa się to bez presji, że za naszymi plecami stoi niecierpliwy pracownik sklepu. Zamówienia można składać często po godzinach, kiedy sklep stacjonarny byłby zamknięty.

W sieci można także bez problemu porównać wszystkie dostępne taśmy oraz – co ważne – poczytać opinie na ich temat, jak i po przetestowaniu zakupionej taśmy również ocenić produkt. Jeżeli chodzi jednak o minusy zakupów on-line, nie mają one możliwości konsultacji ze sprzedawcą, z którym mamy kontakt osobiście.

Często jest tak, że nie wiemy, jaką taśmę potrzebujemy; zdarza się również, że w sklepach stacjonarnych możemy zamówić dodatkowe usługi takie jak przegląd naszego sprzętu (gniazda i wtyczki, kable) i rozwiązywanie problemów z nim związanych. W przypadku sklepów on-line trzeba brać pod uwagę wysyłkę towaru i czas oczekiwania na jej transport.

Jednak jeżeli chodzi o jakość usług, i pracownicy stacjonarni, i ci siedzący po drugiej stronie komputera, na pewno pomogą dobrać odpowiednią taśmę do posiadanego przez Ciebie modelu urządzenia.