Wyjazd na ryby – jak się do niego przygotować?

Wyjazd na ryby – jak się do niego przygotować?

Pierwszy wyjazd na ryby to niezwykle ekscytujące wydarzenie, które zapamiętamy na długie lata. Jednak może udać się tylko wtedy gdy w odpowiedni sposób się do niego przygotujemy i zabierzemy niezbędny sprzęt. By uniknąć niepotrzebne stresu, podpowiadamy co warto ze sobą zabrać i jak się zachowywać podczas pierwszego wyjazdu na ryby.

Jaki sprzęt wybrać na pierwsze łowienie ryb?

Zakup pierwszej wędki to nie lada wyzwanie, dlatego warto poprosić o pomoc bardziej doświadczonego wędkarza lub obsługę w sklepie, na pewno nie należy zabierać się do tego samemu. W wędkarskie najważniejszy jest sprzęt, którym musi być odpowiednio dopasowany do łowiska i rodzaju ryb, które zamierzamy łowić. Do wyboru mamy między innymi wędki feederowe, które różnią się od tych typowych. Są to specyficzne wędziska o unikatowej budowie. Wędki te odpowiednie są zarówno do niewielkich, jak i dużych zbiorników. Należy szczególną uwagę zwrócić na poszczególne rodzaje i wybrać dopasowaną między innymi do naszych umiejętności

Co oprócz wędki należy zabrać ze sobą?

Sama wędka nie wystarczy, by zacząć łowić ryby, potrzebna jest żyłka, zanęta, kołowrotek, zestaw haczyków i wiele, wiele innych niezbędnych elementów. By mieć pewność, że o niczym się nie zapomniało warto kupić zestaw do wędkowania, który zawiera wszystkie potrzebne akcesoria. Sprzęt sprzętem, ale przede wszystkim na ryby powinniśmy zabrać dobre towarzystwo i pozytywne nastawienie. W końcu to niezwykle relaksujące zajęcie, z którego mamy czerpać satysfakcję!

Obiór też ma znaczenie!

Oczywiście sprzęt wędkarski  pełni kluczową rolę, ale by czuć się dobrze i komfortowo należy zadbać o odpowiedni nieprzemakalny obiór. Gdy wybieramy się po raz pierwszy nie musimy od razu kupować specjalnych ubrań, które będą stanowiły dla nas dodatkowy wydatek. Ważne jest, by założyć coś wygodnego, w czym czujemy się dobrze. Pamiętajmy również o higienie. W końcu mamy do czynienia z rybą, którą po udanym połowie będziemy chcieli usmażyć na grillu. Artykuły higieniczne hurtowniatu znajdziemy drobne akcesoria, które przydadzą się przy wędkowaniu.

Jaki powinniśmy się zachować podczas pierwszego wędkowania?

Przede wszystkim powinniśmy zachowywać cicho i spokojnie, by nie wystraszyć ryb. Nie możemy wykonywać szybkich i gwałtownych ruchów, bo wtedy z pewnością wrócimy do domu z pustym koszykiem, a tego przecież nie chcemy. Wędkowanie to spokojny sport, wymagający dużo cierpliwości, dlatego na pewno nie jest on dla każdego. Warto jednak myśleć pozytywnie i się nie poddawać, nawet jeżeli na początku nie uda nam się złowić żadnej ryby!