Wyposażenie, którego nie może zabraknąć w Twoim sklepie

Wyposażenie, którego nie może zabraknąć w Twoim sklepie

Osoby prowadzące sklepy spożywcze, muszą codziennie wychodzić naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów. Zwłaszcza w dobie pandemii wywołanej wirusem Covid- 19 jest to trudne. Poniżej prezentujemy obowiązkowy sprzęt, którego nie może zabraknąć w żadnym sklepie np. spożywczym.

Bez gaśnicy ani rusz

W każdym obiekcie usługowym nie może zabraknąć urządzenia zawierającego środka gaśniczego. To podstawowe narzędzie zapewniające bezpieczeństwo w sklepie. Przykładem takiego urządzenia jest gaśnica. Po jej uruchomieniu następuje wyrzut środka gaśniczego na skutek wysokiego ciśnienia gazu znajdującego się w zbiorniku. O tym, jak istotna jest gaśnica, świadczy o tym fakt, że jest ona stosowana w pierwszej fazie pożaru. Z tego też względu jej konstrukcja i obsługa są bardzo prosta, ponieważ konieczność stosowania skomplikowanych urządzeń  (wydłużających czas reakcji) podczas pożaru byłoby nierozsądne i niebezpieczne. Na rynku można spotkać gaśnice proszkowe, pianowe, wodne, śniegowe oraz halonowe. W małych sklepach spożywczych zazwyczaj widoczne są gaśnice proszkowe oraz pianowe.

Stacja do dezynfekcji rąk w kontekście Covid-19

W dobie pandemii niezbędnym urządzeniem jest wolnostojąca stacja do dezynfekcji rąk, która zazwyczaj jest umieszczana przy głównym wejściu wewnątrz lokalu. Urządzenie tego typu gwarantuje zniszczenie wszelkich wirusów oraz bakterii znajdujących się na skórze. To innowacyjna maszyna, która została dopracowana przez wielu producentów po wybuchu pandemii na całym świecie. Urządzenie jest postawione na stojaku i spełnia najwyższe wymagania bezpieczeństwa i higieny pracy. Taki przyrząd jest idealny do małych sklepów, ponieważ jego obsługa jest intuicyjna i szybka. Wystarczy umieścić dłoń wewnątrz stacji, a już po chwili automatycznie na dłoni znajdzie się płyn w postaci mgiełki. Wszystko za sprawą czujnika, który wykrywa wsuniętą dłoń. Niektóre urządzenia posiadają również funkcję ściągania nadmiernej ilości płynu do osobnej komory.

Artykuły z hurtowni chemii

Chcąc utrzymać się na konkurencyjnym rynku spożywczym w małym prywatnym sklepie, nie powinno zabraknąć chemii z Niemiec. Dostęp do takich artykułów oferuje każda hurtownia chemii gospodarczej. Współpraca z taką hurtownią wiąże się z wieloma korzyściami. Przede wszystkim właściciele sklepów mogą nabyć towar w atrakcyjnych cenach. Warto, także zwrócić uwagę, że hurtownie dysponują towarem też trudno dostępnym. Mały prywatny sklep oferujący wysokojakościowe produkty chemiczne z Niemiec na pewno zwróci uwagę lokalnych klientów.