Znajdź fotografa na ślub

Znajdź fotografa na ślub

Piękne zdjęcia ze ślubu zawsze ożywiają wspomnienia tego wyjątkowego dnia. Przygotowując się do wesela, nie możesz więc pominąć zatrudnienia fotografa, który uwieczni radosne chwile na nagraniach i fotografiach. Fakt, że branża dość intensywnie się rozrasta, wcale nie ułatwia podjęcia decyzji i wyboru najlepszego specjalisty. Podpowiadamy zatem, czym się kierować.

Lokalizacja - blisko czy na odległość

Miejsce pracy fotografa jest zwykle pierwszym czynnikiem, który bierzemy pod uwagę. Wyszukując hasła typu "fotografia ślubna Krosno" raczej nie spodziewamy się zatrudnić specjalisty z Gdańska. Ma to swoje uzasadnienie. Transport sprzętu na taką odległość to dla niego koszty, a to oznacza wyższą cenę usługi dla Ciebie. Ale ograniczenie się tylko do swojej miejscowości, szczególnie jeśli jest to małe miasteczko, może znacznie ograniczyć Twoją pulę dostępnych fotografów, wśród których chcesz znaleźć tego, którego prace będą Cię zachwycały.

Warto rozważyć odległość od miejsca ślubu, na jaką jesteśmy skłonni przystać. Transport do 150 km nie powinien znacznie zwiększać kosztów usługi, a może się opłacić, biorąc pod uwagę jakość, jaką będzie miała fotografia. Bydgoszcz nie posiada specjalisty, który robi zdjęcia w Twoim wymarzonym stylu? Poszukaj w pobliskich miastach!

Dodatkowe usługi

Warto zwrócić uwagę, jakie usługi ekstra jest w stanie nam zaproponować dany zakład. Czy ma studio, w którym możesz zrobić sesję pozowaną? Czy używa drona podczas imprez, które obsługuje? Zapewne zależeć Ci będzie na nagraniach fragmentów ślubu i wesela. Jeżeli przygotowanie ślubnego materiału wideo nie jest wymienione w ofercie, ale pojawia się tam produkcja filmów reklamowych, z taką realizacją nie powinno być problemów.

Nigdy jednak nie zakładaj niczego i pytaj o szczegóły przed podpisaniem umowy. Możesz poprosić też o przedstawienie kilku przykładowych podobnych realizacji. To pozwoli Ci ocenić jakość i stylistykę. Może się też zdarzyć, że dany fotograf nie czuje się dobrze w projektach filmowych. Wtedy często współpracuje ze specjalistą, którego może polecić.

Stylistyka sesji

Sprawdzanie referencji, portfolio i zadawanie pytań to podstawa udanej współpracy. Sam fotograf powinien też zadawać Ci wiele pytań związanych z oczekiwaniami i gustem, aby wyczuć, jakiego rodzaju zdjęć oczekujesz. Jeżeli chcesz eleganckie zdjęcia w sepii, nie zatrudniaj kogoś, kto specjalizuje się w nowoczesnych projektach o intensywnych barwach. Sprawdź wielu fotografów, nim podejmiesz ostateczną decyzję.